Scania Streamline - gotowi na Euro 6

Scania Streamline - gotowi na Euro 6

Scania Streamline to nazwa długodystansowych ciężarówek serii G i R, zoptymalizowanych pod kątem niskiego zużycia paliwa.

Wyróżnia je nowy, aerodynamiczny styl oraz kompletny zestaw spoilerów. Zmodyfikowana skrzynia biegów Scania Opticruise oferuje kilka funkcji. Tryb Economy jest w pełni zintegrowany z tempomatem Scania Active Prediction, co zwiększa potencjalne oszczędności.

Nowe, bardziej wydajne silniki Euro 6 drugiej generacji przyczyniają się do osiągania w dalekim transporcie do 8% niższego zużycia paliwa. Wersja Euro 5 jest oszczędniejsza do 5%.

Kierowców i firmy transportowe wspierają w codziennej pracy nowe narzędzia, które służą również usprawnieniu kontaktu z serwisem. Aby zwiększyć dyspozycyjność i ograniczyć czas spędzany przez pojazd w stacji obsługi, mechanicy zyskali możliwość zdalnego odczytywania danych diagnostycznych.

- Scania zaangażowała całą swoją pomysłowość i wiedzę, aby udoskonalić gamę ciężarówek Euro 6 i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. To prawdziwy powód do dumy. Dumy z tego, że nasze silniki Euro 6 zużywają mniej paliwa niż ich poprzednicy, sprawdzone w praktyce jednostki Euro 5. Najnowsze Euro 6 są jeszcze lepsze. Niskie zużycie paliwa jest znakiem rozpoznawczym ciężarówek Scania od bardzo dawna. Nasi klienci mogą być pewni, że robimy wszystko, aby ich firmy transportowe były konkurencyjne - mówi Henrik Henriksson odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w firmie Scania.

- Nowa, druga generacja 13-litrowych silników Scania Euro 6 jest o 2-3% bardziej ekonomiczna niż pierwsza. Scania Opticruise i Scania Active Prediction oszczędzają po 2-3% (każde z osobna). Ponadto poprawiliśmy aerodynamikę i ograniczyliśmy opory wewnętrzne w naszych skrzyniach biegów. Choć nie można tych korzyści w prosty sposób zsumować, szacujemy, że europejscy użytkownicy pojazdów Euro 6 mogą w dalekim transporcie osiągnąć 8% oszczędności. Klienci z krajów, które nie są objęte mapami, mogą zaoszczędzić do 5% - podsumowuje Lars Stenqvist, Senior Vice President Vehicle Definition.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL