Odzyskano ciężarówkę z ładunkiem

Odzyskano ciężarówkę z ładunkiem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie odzyskali skradziony na terenie Niemiec ciągnik siodłowy z naczepą.

Ładunek i pojazd warte były ponad 270 tysięcy złotych.

W niedzielę (17 marca) oficer dyżurny KPP w Sulęcinie został poinformowany przez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku, że na terenie gminy Torzym może znajdować się skradziony samochód ciężarowy. Na wskazany teren natychmiast udał się patrol wydziału prewencji.

Około godziny 10.30 podczas patrolowania parkingu na jednej ze stacji paliw, wśród zaparkowanych tam pojazdów, policjanci odnaleźli samochód odpowiadający opisowi. W pojeździe nie było żadnych osób, więc mundurowi rozpoczęli obserwację pojazdu. Z uwagi, że po dłuższym czasie nikt nie podchodził, mundurowi skontaktowali się z oficerem dyżurnym, a ten z kolei sprawdził w systemie policyjnym pochodzenie samochodu. Okazało się, że wskazana ciężarówka wraz z naczepą została skradziona dzień wcześniej na terenie Niemiec.

Ciągnik siodłowy marki volvo wraz z naczepą i ładunkiem z art. spożywczymi i alkoholem zabezpieczono na strzeżonym parkingu.

Policjanci ustalają, w jaki sposób skradziony pojazd znalazł się na parkingu. Wartość odzyskanego mienia przez funkcjonariuszy szacowana jest na kwotę ponad 270 tysięcy złotych.


4trucks.pl / policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL