Drużyna marzeń Goodyeara

Drużyna marzeń Goodyeara

Oszczędności rzędu ponad 200 tys. euro rocznie na paliwie to cel możliwy do osiągnięcia dla flot dalekobieżnych.

Wymieniona kwota to wyliczenie dla floty dysponującej 50 pojazdami ciężarowymi, w której zastosowano opony Goodyear Marathon. Tak duże oszczędności są możliwe w przypadku zastosowania na pojeździe ciężarowym "mistrzowskiego zestawu", tj. opon Goodyeara: LHS II + na oś sterującą, LHD II + na oś napędową oraz LHT II na oś wleczoną zamiast ogumienia, które w ramach europejskiego systemu etykietowania ma efektywność paliwową na poziomie D.

Dzięki temu typowy pięcioosiowy 40-tonowy zespół do przewozów dalekobieżnych zaoszczędzi 4344 euro rocznie przy przebiegach 100 tys. kilometrów, zużyciu paliwa 32,26 l/100 km i cenie oleju napędowego 1,50 na litr2. Przekłada się to na oszczędność 2896 litrów paliwa i ograniczeniu szkodliwych emisji dwutlenku węgla o 7616 kg. Co za tym idzie, flota pięćdziesięciu pojazdów ciężarowych nie tylko oszczędzi ponad 200 tys. euro rocznie na kosztach paliwa (co odpowiada około 145 tys. litrów oleju napędowego), lecz także ograniczy emisję dwutlenku węgla w tym okresie o 380 ton, co niewątpliwie ma duże znaczenie dla środowiska naturalnego.

- W obecnej sytuacji, kiedy wszyscy bardzo uważnie przyglądamy się kosztom, najprościej jest sięgnąć po najtańszą opcję, jednak warto wcześniej dokładnie jej się przyjrzeć, bo może się okazać, że w dalszej perspektywie będzie to opcja najbardziej kosztowna. Dzięki jakości zastosowanych materiałów, pracom projektowym i technologii, opony Goodyear Marathon to nie tylko rozwiązanie efektywne paliwowo, ale także gwarancja długich przebiegów oraz możliwość bieżnikowania i pogłębiania, co wydłuża żywotność ogumienia. Jesteśmy przekonani, że nasze opony przynoszą realne oszczędności finansowe operatorom flot, a także oszczędzają środowisko naturalne za sprawą redukcji emisji szkodliwych emisji - powiedział Boris Stevanovic, dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Opony z "mistrzowskiego zestawu" to także doskonałe osiągi jeśli chodzi o hamowanie, zwłaszcza na mokrej nawierzchni.

Linia opon Goodyear Marathon to bogata oferta rozmiarów, obejmujących wszystkie popularne zastosowania. 20% spośród opon tej linii osiąga klasę B w zakresie efektywności paliwowej oraz w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni, a 95% osiąga klasę C w zakresie efektywności paliwowej i C lub lepszą w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni. To wszystko świadczy o znakomitych parametrach opon Goodyear Marathon.

Operatorzy mogą oszacować oszczędności przy pomocy kalkulatora flotowego Goodyear, dostępnego bezpłatnie na stronie www.fleet-calculator.eu  Można tutaj wprowadzić dokładne dane pojazdów i porównać rezultaty możliwe do osiągnięcia dzięki różnym modelom opon.


4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL