WITD: Lepiej znać przepisy

WITD: Lepiej znać przepisy

W dniu 13 marca 2013r. inspektorzy leszczyńskiego oddziału terenowego ITD udawali się na punkt kontrolny znajdujący się w miejscowości Kościan.

W trakcie jazdy zauważyli, że poprzedzający ich pojazd ciężarowy przejechał skrzyżowanie, mimo iż sygnalizator wyświetlał czerwone światło. W związku z powyższym, nakazano kierującemu zatrzymanie pojazdu i przeprowadzono czynności kontrolne.

W trakcie kontroli, 52 letni kierowca tłumaczył, że nie chciał gwałtownie zatrzymywać pojazdu tym bardziej, że jeździ pojazdem ciężarowym od trzech tygodni po dziesięciu latach przerwy. Kontrola wykresówek kierowcy wykazała, że niewystarczająco odświeżył sobie potrzebną wiedzę i rażąco rozmija się z przepisami. Inspektorzy stwierdzili poważne naruszenia przepisów o wymaganych przerwach w jeździe. Stwierdzono, że kierowca dwukrotnie prowadził pojazd bez wymaganej przerwy przez ponad osiem godzin. Dopuszczał się również skracania odpoczynków dobowych oraz świadomie posługiwał się wykresówką wypisaną na właściciela firmy.

Kontrolę zakończono nałożeniem mandatów karnych na kierującego za niestosowanie się do przepisów o sygnałach drogowych oraz czasie pracy kierowców. Wszczęto również postępowania administracyjnego wobec przewoźnika.


4trucks.pl / WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL