WITD: Używał dwóch kart kierowcy

WITD: Używał dwóch kart kierowcy

W dniu 14 marca 2013 r. nr drodze krajowej nr 8 w miejscowości Suchowola inspektorzy z Podlaskiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd należący do przewoźnika litewskiego.

Pojazdem wykonywano transport drogowy rzeczy na trasie Holandia - Litwa. Podczas pobierania dokumentów okazało się, że w cyfrowym urządzeniu kontrolno - pomiarowym znajduje się karta kierowcy, którego faktycznie nie ma w pojeździe. Kierujący używał jej w celu zafałszowania faktycznych danych czasu pracy.

Ponadto w wyniku analizy zapisów z tachografu stwierdzono dwukrotne przekroczenie maksymalnego dziennego czasu prowadzenia pojazdu o 44 minuty oraz 1 godzinę i 23 minuty.

W związku z naruszeniami wobec przedsiębiorcy wykonującego transport drogowy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 3400zł. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2300zł. i zakazano dalszej jazdy do chwili dokonania prawidłowego odpoczynku dziennego. Zatrzymano kartę z której nielegalnie korzystał kierowca.


4trucks.pl / WITD Białystok

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL