WITD: Rażące naruszenia czasu pracy tureckiego kierowcy

WITD: Rażące naruszenia czasu pracy tureckiego kierowcy

W dniu 8 marca 2013r. na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Białystok inspektorzy z Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy należący do przewoźnika tureckiego.

Pojazdem wykonywany był międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy na trasie Polska - Turcja.

Kierowca okazał do kontroli m.in. kartę kierowcy z tachografu cyfrowego. Analiza zawartych na niej danych wykazała rażące naruszenia przepisów czasu pracy określonych w Umowie Europejskiej sporządzonej w Genewie dnia 1 lipca 1970r. dotyczącej pracy załóg pojazdów wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe (AETR) :
- przekroczenie dziennego czasu prowadzenia pojazdu o 21 godzin i 26 minut;
- skrócenie dziennego czas odpoczynku o 7 godzin i 26 minut.

Kierowca podczas kontroli nie okazał dokumentu (wykresówki/wydruku/karty dziennej), uzasadniającego odstąpienie od przestrzegania norm czasu prowadzenia pojazdu, wymaganych przerw lub odpoczynków.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte wyjaśniające postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 5800,00zł. Do czasu uiszczenia kaucji pojazd skierowano na parking strzeżony. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000zł.


4trucks.pl / WITD Białystok

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL