Nowa filia GEFCO w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Nowa filia GEFCO w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Grupa GEFCO wzmacnia swoją obecność w regionie Azji Środkowej i Wschodniej, tworząc w Dubaju nową platformę wymiany biznesowej pomiędzy rynkami wschodzącymi, Europą a Stanami Zjednoczonymi.

GEFCO otworzyło nową filię w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - GEFCO Middle East Fze, z siedzibą w strefie wolnego handlu Jebel Ali (Jafza) w Dubaju. Spółka jest zarządzana przez Stefano Pollottiego, którego zadaniem jest rozwój aktywności Overseas (transport morki i lotniczy) i Automotive w tym regionie.

Dubaj - miejsce otwarcia na cały region i intensywnego rozwoju sektora logistycznego
Dzięki swojej centralnej lokalizacji, która czyni z niego ważny węzeł komunikacyjny, oraz dzięki swoim zaawansowanym infrastrukturom logistycznym, Dubaj jest idealnym miejscem dla rozwoju wymian handlowych z regionem Środkowego Wschodu, zarówno drogą morską, powietrzną, jak i lądową. Miasto oferuje największy sztuczny port na świecie oraz bogatą ofertę spedycji lotniczej z połączeniami do ponad 120 miejsc na świecie. Ponadto, dzięki rozbudowanej sieci dróg Dubaj jest świetnie połączony ze wszystkimi krajami regionu (Turcją, Arabią Saudyjską, Irakiem, Iranem, Omanem, Katarem, Kuwejtem i innymi). W 2011 r. sam sektor samochodowy odnotował 20% wzrost. Pozostałe sektory: energetyczny oparty na surowcach gazu i ropy, produkcji przemysłowej oraz FMCG również bardzo dynamicznie się rozwijają.
- Dubaj to rynek Środkowego Wschodu odnotowujący największy rozwój logistyki. Taka międzynarodowa grupa logistyczna jak GEFCO musi być tam obecna! - podkreśla Stefano Pollotti.

Wiele możliwości rozwoju oraz synergii dzięki istniejącym szlakom handlowym
Niezwykły wzrost ekonomiczny, który przeżywa region Środkowego Wschodu, zapewnia filii GEFCO w Dubaju bardzo dobre perspektywy. Sektor samochodowy rozwija się tam z roku na rok coraz intensywniej, podczas gdy wciąż brakuje mu operatorów specjalizujących się w transporcie pojazdów gotowych, które dostarczane są do portu w Dubaju, a stamtąd dystrybuowane do ich miejsc przeznaczenia w Iraku czy w innych krajach Rady Współpracy Zatoki Perskiej lub w samych Emiratach Arabskich. Na tamtejszym rynku widoczne jest także zapotrzebowanie na operatora, który będzie w stanie zapewnić wysokiej jakości usługi logistyczne łączące rozwiązania transportowe drogą morską, lotniczą (Overseas) i lądową (Overland), które obsłużą przepływy towarów w całym regionie, zarówno w imporcie (84%), jak i eksporcie (16%). GEFCO Middle East bazując na wieloletniej ekspertyzie Grupy GEFCO w zakresie kompleksowej obsługi łańcucha dostaw posiada wszelkie kompetencje, aby zapewnić w regionie te rozwiązania, zwłaszcza w zakresie transportu multimodalnego i samochodowego, zarówno dla przepływów w eksporcie, jak i w imporcie, gwarantując tym samym swoim klientom optymalne zarządzanie ich łańcuchem dostaw. Istniejące już bardzo aktywne relacje handlowe z Turcją, Iranem i Irakiem również mogą zostać wykorzystane w celu zaoferowania optymalnych czasów dostaw, a także obniżenia kosztów transportu, handlingu i magazynowania.
Ponadto, GEFCO oferuje także świadczenie spersonalizowanych usług reprezentacji celno-podatkowej w celu odciążenia swoich klientów w dopełnianiu formalności celnych, pozwalając im tym samym skupić się na swojej głównej działalności biznesowej.

- Rynek Bliskiego Wschodu jest niezwykle dynamiczny, a wzrost gospodarczy jest tam o wiele większy niż w państwach zachodnich. W związku z tym mamy idealną sytuację, aby zaoferować szerokiemu gronu klientów nasze doświadczenie w logistyce i w świadczeniu kompleksowych usług dla branży samochodowej, produkcji przemysłowej, technologicznej, FMCG, energetycznej i aeronautycznej. Spodziewamy się szybkiego rozwoju naszej działalności w tym regionie - wyjaśnia Stefano Pollotti.

Priorytetem GEFCO w Dubaju są również obecni klienci firmy rozwijający swoją działalność w tym obszarze świata. W większości są to firmy z branży motoryzacyjnej. Obecnie są to, między innymi: Michelin, Volvo, Mercedes-Benz oraz PSA. Dla tej ostatniej GEFCO już planuje otworzyć magazyn części zamiennych.

Kolejne inwestycje w regionie
Biuro w Dubaju zostało otwarte pod koniec 2012 r., ale pełną działalność rozwinie w roku 2013. Otwarcie filii to niejako podsumowanie dotychczasowej działalności firmy w regionie, ponieważ grupa była już wcześniej obecna w Iranie i Iraku za pośrednictwem lokalnych przedstawicielstw handlowych utworzonych w 2011 r. Ich głównym zadaniem były wymiana handlowa z Chinami, Indiami oraz Europą Wschodnią. To właśnie szybki rozwój działalności logistycznej GEFCO w regionie umożliwił stworzenie w Dubaju filii w pełnym znaczeniu tego słowa, która będzie odpowiedzialna za skuteczne zarządzanie operacjami i dalszy rozwój firmy w tej części świata.

Dyrektorem Generalnym GEFCO Middle East jest Stefano Pollotti, który całe swoje życie zawodowe związał z logistyką. Na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich pracuje od 2008 r., czyli od momentu, w którym zamieszkał w Dubaju i podjął się zarządzania różnymi aktywnościami logistycznymi na Bliskim Wschodzie.

Po uruchomieniu filii w Dubaju, GEFCO rozważa również możliwość otwarcia kolejnych biur w Arabii Saudyjskiej i Omanie, a także utworzenia przedstawicielstwa w Katarze.


4trucks.pl / GEFCO Polska

Przeczytaj też:
Continental przyznał nagrody Fair Play

Continental, międzynarodowy dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, po raz drugi nagrodził serwisy sieci Conti3600 Fleet Services, przyznając wyróżnienia Fair Play. Najlepsze serwisy oponiarskie 2014 roku

Już po raz siódmy Continental, międzynarodowy dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, przygotował ranking najlepszych w Polsce serwisów oponiarskich, należących do sieci Conti360o Fleet Services. Ponad 5100 pojazdów E-b-trans na oponach Continental

Przedsiębiorstwo przewozowe E-b-trans, specjalizujące się w transporcie towarów niebezpiecznych, rozpoczęło współpracę z firmą Continental. Continental wspiera VI piłkarskie Mistrzostwa Polski

Wystartowała VI edycja Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej dla Dzieci z Domów Dziecka, których głównym sponsorem jest Continental. Webasto od 10 lat z tytułem Best Brand

Webasto jest wskazywana przez czytelników niemieckiego magazynu "auto motor und sport" jako najlepsza marka już od dekady. GEFCO Polska Firmą Przyjazną Klientowi

W dniu 26 stycznia 2015 roku, podczas uroczystej Gali zorganizowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie GEFCO Polska otrzymało certyfikat "Firma Przyjazna Klientowi". GEFCO wkracza na rynek algierski

Grupa GEFCO, europejski lider w logistyce motoryzacyjnej i przemysłowej, rozbudowuje swoją sieć w Afryce Północnej i zakłada oddział w Algierii. Zimowa trasa po Europie zgodnie z przepisami

Europejskie przepisy dotyczące zimowego wyposażenia samochodów ciężarowych i autobusów, podlegają ciągłym zmianom. GEFCO oficjalnym przewoźnikiem legendarnych motocykli podczas wyścigu 24H du Mans Moto

Po raz kolejny w tym roku Grupa GEFCO wykorzystała swoją ekspertyzę w zakresie transportu dedykowanego pojazdów specjalnych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL