Z ekologią (nam) po drodze

Z ekologią (nam) po drodze

Lider sprzedaży jednośladów w Polsce - firma Arkus&Romet z Dębicy zakupiła 35 ciągników siodłowych Scania.

Jest to największy kontrakt Scania w tym regionie. To pierwsze Scanie we flocie firmy zajmującej się produkcją, sprzedażą oraz eksportem rowerów, skuterów, motocykli oraz pojazdów elektrycznych.

Zakupione pojazdy to Scania R440LA 4x2 MEB Highline wyposażone w 13 litrowe silniki SCR z systemem wtryskowym PDE, Scania Retarder oraz układ Scania Opticruise. Dodatkowe wyposażenie pojazdów stanowi automatyczny tempomat Scania Ecocruise i Scania Driver Support - oceniający charakterystykę jazdy kierowcy w czasie rzeczywistym. Skuteczny monitoring floty umożliwi Scania Fleet Management (FMS) - zestaw usług pozwalających na realizację proekologicznego i oszczędnego transportu. Kontrakt zawiera 36-miesięczną Umowę Serwisową oraz pakiet Ecolution by Scania obejmujący zoptymalizowaną specyfikację pojazdu, dedykowaną opiekę serwisową oraz program szkolenia i coachingu kierowców. w celu stworzenia optymalnego i opłacalnego rozwiązania dla biznesu, a także dla środowiska.

Scania Polska - ROMET 2    Scania Polska - ROMET 3

Misja firmy Scania polegająca na dostarczaniu ekonomicznych oraz ekologicznych rozwiązań dla transportu jest bliska profilowi firmy Arkus & Romet. Firma z powodzeniem łączy kontynuację tradycji sięgającej pierwszej połowy ubiegłego wieku z wykorzystywaniem najnowszych rozwiązań i technologii. Efektem tych działań są nowoczesne, ekologiczne pojazdy znane i cenione przez miliony użytkowników w kraju i za granicą. Grupa Arkus&Romet w 2012 roku wprowadziła na rynek serię pojazdów elektrycznych Romet 4E.

- Decyzja o wymianie dotychczasowej floty jest naturalną konsekwencją rozwoju naszej firmy. Jeśli chodzi natomiast o wybór marki Scania - szukaliśmy jednoczesnych korzyści dla naszego biznesu i dla środowiska naturalnego - odpowiedzią był pakiet Ecolution by Scania. Dopełnieniem całości jest bliskość serwisu Scania w Sędziszowie Małopolskim w sąsiedztwie naszej siedziby - mówi prezes Firmy Arkus&Romet Wiesław Grzyb.


4trucks.pl / Scania Polska

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje