WITD: Przewóz osób bez prawa jazdy

WITD: Przewóz osób bez prawa jazdy

Podczas jednej z kontroli, Inspektorzy stwierdzili naruszenie warunków wykonywania przewozu regularnego polegającego na zmianie wyznaczonej trasy oraz wyznaczonych przystanków.

Dodatkowo, kierowca kilkukrotnie nie wydał pasażerom potwierdzenia wniesienia opłaty za przejazd.

Jak ustalono, w listopadzie ubiegłego roku cofnięto kierowcy uprawnienia kat. B.Kierowca nie okazał podczas kontroli dokumentu jakim jest prawo jazdy, ustalono, że prowadzący autobus nigdy nie posiadał wymaganej kategorii D.

Z uwagi na usterki w stanie technicznym pojazdu, w tym nieprawidłowe mocowanie foteli i zbyt dużą liczbę foteli w pojeździe, zatrzymano dowód rejestracyjny.

Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie wyjaśniające zagrożone nałożeniem decyzji administracyjnej na łączną kwotę 5000 zł. Kierowcę ukarano stosownym mandatem karnym.


4trucks.pl / WITD Bydgoszcz

Przeczytaj też:
Przeładowane ciężarówki zatrzymane w okolicy Bydgoszczy

Działania bydgoskiej Inspekcji Transportu Drogowego w dniu 5 maja br. ukierunkowane były na eliminowanie z dróg przeładowanych pojazdów.

Autokar który wywołał burzę w internecie

 

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, jak autobus ominął kolejkę samochodów po to, aby szybciej dostać się na autostradę. W internecie zawrzało.

Neobus przewoźnikiem roku 2016

  Autobus roku 2017 - elektryczny Solaris Urbino

Najlepszym autobusem miejskim roku 2017 został elektryczny Solaris Urbino. Do Iranu bez zezwolenia

W dniu 13 czerwca inspektorzy z WITD w Bydgoszczy zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Turcji. Mobilna Stacja Kontroli na autostradzie A1

W dniu 20 maja inspektorzy z WITD w Bydgoszczy przy użyciu Mobilnej Stacji Kontroli przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na szczegółową weryfikację stanu technicznego pojazdów. Wywrotka przeładowana o ponad 12 ton

W dniu 28 kwietnia w Grudziądzu inspektorzy WITD zatrzymali do rutynowej kontroli czteroosiowy pojazd – wywrotkę. Wiózł gabaryty z Portugalii bez zezwoleń

W dniu 11 marca dzisiejszym inspektorzy WITD z Bydgoszczy zatrzymali do kontroli dwa pojazdy, należące do przewoźnika portugalskiego, którymi transportowano elementy stalowe, z Hiszpanii do Gdyni. Wakacyjna kontrola autobusów na A1

W dniach 30-31 lipca br. Inspektorzy Transportu Drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na autokary oznakowane tablicą "Uwaga dzieci".

Wyszukiwarka

Informacje