UPS dołącza do Scuderia Ferrari

UPS dołącza do Scuderia Ferrari

UPS rozszerza zakres sponsorowania sportów motorowych, zostając "oficjalnym sponsorem logistycznym i spedycyjnym" Ferrari.

Firma UPS ogłosiła rozszerzenie swojego programu sponsoringu sportów motorowych, podpisując umowę o wieloletniej współpracy z biorącym udział w wyścigach Formuły 1® zespołem Scuderia Ferrari. Decyzja została ogłoszona w Barcelonie 19 lutego, a w podpisaniu umowy uczestniczył kierowca zespołu Ferrari, Fernando Alonso, który w ramach tego wydarzenia po raz pierwszy zasiadł za kierownicą bolidu F139 z logotypem UPS.

Sponsoring zapewni znaczącą widoczność marki UPS, z racji na fakt, że Scuderia Ferrari uczestniczy w Mistrzostwach Świata Formuły 1, które odbywają się w 19 krajach, od Australii w marcu po Brazylię w listopadzie. Tarcza UPS będzie widniała na bolidach Ferrari F138 kierowanych przez Alonso i jego kolegę z zespołu, Felipe Massę, na ich kombinezonach, a także na flocie samochodów transportowych Scuderii i na wyposażeniu toru. Oprócz tego UPS wdroży na globalną skalę kompleksowy program komunikacyjny dotyczący tej inicjatywy sponsoringowej.

UPS zostanie także "oficjalnym sponsorem logistycznym i spedycyjnym" Ferrari, biorąc udział w codziennych działaniach firmy i świadcząc ważne, kompleksowe usługi transportowo-wysyłkowe.

Zespół Scuderia Ferrari, założony w 1947 roku, jest najbardziej rozpoznawalnym teamem w świecie wyścigów i odnosi najwięcej sukcesów. Scuderia Ferrari to jedyna załoga, która uczestniczy w Mistrzostwach Świata Formuły 1 od samego ich początku w 1950 roku. Należą do niej prawie wszystkie rekordy Formuły 1.

- Niezwykle się cieszymy, mając jako nowego partnera firmę UPS. Jest to jedna z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie - powiedział szef zespołu Scuderia Ferrari Stefano Domenicali. - Doskonałość, innowacyjność i precyzja odgrywają kluczową rolę we wszystkich działaniach naszego zespołu. Współpraca z UPS, czyli organizacją o globalnym zasięgu, która również kieruje się tymi wartościami, pozwoli nam wspólne wyszukiwać i wdrażać usprawnienia naszej codziennej pracy, zwiększając wydajność zespołu.

- Jesteśmy podekscytowani, że możemy dołączyć do Ferrari i stać się częścią ich teamu wyścigowego - powiedziała Christine Owens, wiceprezes UPS ds. komunikacji i zarządzania marką, podpisując długoterminową umowę w siedzibie Ferrari we włoskim Maranello. - UPS od ponad 12 lat w wspiera rozwój sportów motorowych. Rozszerzenie naszego zaangażowania na tym polu o jeden z najbardziej znanych na świecie zespołów Formuły 1 połączy dwie światowe marki o bogatej historii i kulturze, a także wyjątkowym dążeniu do doskonałości.

- Zarówno UPS, jak i Ferrari cały czas opracowują i wdrażają nowe technologie, traktując szybkość i efektywność jako środki do przekraczania oczekiwań - powiedziała Owens. - Bycie częścią Scuderia Ferrari pomoże wzmocnić globalnie markę UPS, pozytywnie wypływając na naszą działalność na torze i poza nim, a także dając nam możliwość inwestycji na rynkach o największym potencjale wzrostu biznesowego na świecie.

Współpraca ta stanowi kolejny element globalnej platformy sponsoringowej UPS, która obejmuje już zaangażowanie w NASCAR, NCAA, golf zawodowy oraz Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2012 w Londynie.


4trucks.pl / UPS

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL