WITD: ADR-y na magnesie

WITD: ADR-y na magnesie

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu

W dniu 08.02.2013 r. w godzinach popołudniowych inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Oddziału Terenowego w Kaliszu patrolując drogę wojewódzką nr 443 w miejscowości Lubinia Mała zatrzymali do kontroli pojazd marki MAN wraz z naczepą.

Kierowca w momencie kontroli wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy przewożąc materiały niebezpieczne ADR z Hiszpanii do Polski. Podczas kontroli inspektorzy ujawnili fakt, że kierujący nim kierowca manipuluje danymi zapisywanymi w tachografie cyfrowym i podczas prowadzenia pojazdu poprzez manipulację w zapis rejestrował odpoczynek. Oględziny skrzyni biegów wykazały, iż kierowca fałszował zapis mocując magnes do impulsatora skrzyni biegów na którym przejechał około 30 km. Kierowca prowadził pojazd z odłączonym tachografem od miejscowości Jarocin tłumacząc, że musi dojechać do bazy firmy, która mieści się w miejscowości Władysławów k/ Turku.

Kierujący został ukarany mandatami karnymi w wysokości 4.000 zł. Wobec osoby zarządzającej transportem w firmie wszczęto postępowania wyjaśniające zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym. Niewykluczone będzie również wszczęcie postępowania wobec przedsiębiorcy.


4trucks.pl / WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL