Przejścia graniczne przyjazne dla przewoźników

Przejścia graniczne przyjazne dla przewoźników

Od września ub. roku w oddziałach celnych w Medyce i Korczowej kontrola pojazdów ciężarowych wspomagana jest przez specjalny system, zwiększający skuteczność typowania do kontroli.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, systematycznie skraca się czas pobytu na terminalu ładownych ciężarówek, wjeżdżających do Wspólnoty. 

Systemy informatyczne, wykorzystywane przez Służbę Celną, pozwalają skierować największe siły i środki kontrolne w obszary, gdzie występuje prawdopodobieństwo pojawienia się nieprawidłowości. Podobnie jak w każdej innej dziedzinie, również tu konieczny jest rozwój i dostosowanie do zmieniających się warunków zewnętrznych.

Kolejne modyfikacje i usprawnienie podnoszą efektywność kontroli, a także umożliwiają lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich i technicznych, pozostających w dyspozycji Służby Celnej. Jednocześnie zaufani przewoźnicy i przedsiębiorcy mogą korzystać z licznych udogodnień, od certyfikatu AEO poczynając, na minimalnej kontroli celnej w przejściach granicznych kończąc.

To właśnie legalnej działalności gospodarczej dedykowana jest niedawno wprowadzona modyfikacja systemu. Dzięki niej na przejściu granicznym Medyka-Szegini w IV kwartale 2012r. Służba Celna odnotowała 15% wzrost przepustowości na kierunku wjazdowym.

To kolejne innowacyjne działanie podkarpackiej Służby Celnej, przekładające się wprost na zwiększenie przepustowości drogowych przejść granicznych.

W tym samym czasie na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec, wydzielono także specjalny pas ruchu dla pojazdów ciężarowych, wjeżdżających do Unii Europejskiej bez ładunku, tzw. pas FAST WAY. Rozpoczyna się on już po ukraińskiej stronie przejścia, dzięki czemu kierowca może odpowiednio wcześniej ominąć pojazdy z ładunkiem i przekroczyć granicę przy minimalnych formalnościach.


4trucks.pl / Służba Celna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL