DB Schenker Logistics otworzył nowy terminal na Pomorzu

DB Schenker Logistics otworzył nowy terminal na Pomorzu

Nowy terminal cross-dockingowy w gminie Pruszcz Gdański rozpoczął obsługę klientów od 18 lutego.

Nowy cross-dockingowy terminal DB Schenker Logistics w aglomeracji Gdańska rozpoczął obsługę klientów 18 lutego 2013 roku. Obiekt jest położony bezpośrednio przy autostradzie A1, w pobliżu obwodnicy Trójmiasta, na terenie gminy Pruszcz Gdański. Dzięki takiej lokalizacji możliwa będzie konsolidacja kilku tysięcy przesyłek dziennie.

Terminal posiada doskonałe połączenia z siecią ważnych dróg krajowych, łączących takie miasta jak Gdańsk, Gdynia, Sopot. Dlatego DB Schenker Logistics będzie mógł usprawniać i rozwijać działania biznesowe na terenie Polski oraz Europy.

- Nasz nowy obiekt na Pomorzu będzie bardzo ważnym elementem w logistycznych łańcuchach dostaw obsługiwanych przez DB Schenker Logistics, zarówno w sieci krajowej, jak i międzynarodowej - mówi Janusz Górski, Prezes Schenker Sp. z o.o. - Zdecydowaliśmy się zainwestować w tej lokalizacji z jednej strony ze względu na cele biznesowe i doskonalenie obsługi klienta, z drugiej - z powodów ekologicznych i sąsiedzkich. - dodaje Janusz Górski.

Dotychczasowy terminal Oddziału mieścił się w Gdyni. Przeniesienie lokalizacji za miasto zmniejszy natężenie ruchu w jego obrębie, co wpisuje się w strategię odpowiedzialności społecznej DB Schenker Logistics.

- Nowe rozwiązanie wpłynie na wzrost bezpieczeństwa przesyłek i jeszcze wyższą jakość obsługi, a także zapewni możliwości rozwoju firmy. - mówi Igor Nowaczyk, Dyrektor Oddziału Gdynia i gospodarz nowego obiektu.

Terminal spełnia nowoczesne standardy. Zbudowany na ponad 3 hektarowej działce, zajmuje 4,5 tysiąca m² powierzchni magazynowej oraz ok. 800 m² biurowej. Posiada także place manewrowe i parkingi dla ciężarówek oraz drogi wewnętrzne dla usprawnienia ruchu pojazdów. W nowym obiekcie wdrożono proekologiczne rozwiązania zmniejszające pobór wody, a także zapewniające wzrost wydajności energetycznej oraz odzysk ciepła.


4trucks.pl / DB Schenker Logistics

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL