Konsekwentny rozwój przez jakość

Konsekwentny rozwój przez jakość

FM Logistic, operator znany z dbałości o jakość swoich usług, po raz kolejny przeszedł pozytywnie zewnętrzną weryfikację.

Audyt Bureau Veritas Certification Polska Sp. z o.o. wykazał nie tylko zgodność z wymogami określonymi w normie ISO 9001:2008, ale także odnotował szereg istotnych innowacji, które zyskały uznanie specjalistów.

Dzisiaj posiadanie certyfikatów, to niejako standard w branży. Utrzymanie wysokiego poziomu zarządzania jakością, to dla FM Logistic wyzwanie, które idzie w parze ze strategią rozwoju operatora, dla którego jakość od zawsze była główną domeną marki.

Od roku 2002 FM Logistic współpracuje z Bureau Veritas Certification Polska Sp. z o.o. Zarządzanie organizacji zostało ocenione i uznane, jako zgodne z wymaganiami normy ISO 9001:2008 w zakresie usług: projektowania i realizacji usług magazynowych, copackingu, comanufacturingu i transportu. Certyfikacja obejmuje oddziały w Mszczonowie, Tomaszowie Mazowieckim, Wolborzu, Jarostach, Błoniu i Pruszkowie. Firma przeszła także pozytywna weryfikację na zgodność z normą ISO 22000 - Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności.

Eksperci przeprowadzający ostatni audyt docenili wysokie kompetencje i konsekwentną dbałość o jakość firmy FM Logistic. Zwrócili uwagę na innowacyjne sposoby ładowania towaru klienta w transporcie, powodujące oszczędności miejsca na samochodzie i maksymalne wykorzystywanie wolnej przestrzeni. Ich zdaniem, jakość generuje także nowoczesna infrastruktura magazynowa pozwalająca na osiąganie wysokich poziomów produktywności, a także precyzyjne i regularne monitorowanie wielu wskaźników jakościowych i ekonomicznych. Jako warte powielania wymieniono: systematyczne rozszerzanie stopnia wdrożenia elektronicznej bazy dokumentów systemowych i-MEDIa, regularne podejmowanie działań doskonalących projekty w zakresie współpracy z klientami oraz stopniowe rozszerzanie aktywności platform i spełnianie większych wymagań w zakresie bezpieczeństwa żywności, niż wynikające z umów z klientami. Kolejne zalety działań operacyjnych, to monitorowanie i nadzór nad zagrożeniami, także w firmach zewnętrznych współpracujących w ramach poszczególnych projektów. Jako przykładowe wymieniano czystość i porządek w obszarach magazynowania oraz zaangażowanie osób nadzorujących systemy.

- Cieszy nas ta pozytywna zewnętrzna weryfikacja. To wszystko jest konsekwencją naszej strategii, w której niezależnie od koniunktury na rynku, naszym głównym towarem jest JAKOŚĆ. Nasi klienci doceniają to i wybierają FM Logistic do obsługi projektów, bo wiedzą, że są w dobrych rękachmówi Piotr Sukiennik Dyrektor Generalny FM logistic w Polsce.

Bureau Veritas Certification posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji nr AC 081 QMS, EMS, BHP, FSMS, ISMS


4trucks.pl / FM Logistic Group

Przeczytaj też:
Utrudnienia w okolicy Alkmaar. Boeing jedzie.

Transport gabarytu zajął trzy dni.

 

Kierowca ciężarówki jednym z najlepiej zarabiających w Rosji

Według rosyjskich ekspertów poszukujących pracowników w Rosji, najlepiej płatne prace w 2018 roku dotyczyły IT, transportu, logistyki i produkcji.

Ciężarówka wywrócona na wietrze - kto winien?

W okresie jesienno-zimowym lub wiosną ciężarówki są narażone na silne podmuchy wiatru. czasem przewracają się.

44 tony - tak, ale pod pewnymi warunkami

Niemieckie Ministerstwo Transportu odrzuciło wniosek 17 spedytorów którzy domagali sie dopuszczenia do ruchu drogowego zestawów 44 tonowych.

Konkurs FM Logistic dla studentów

FM Logistic rozpoczął nabór projektów na innowacyjne rozwiązania dla logistyki w ramach, trzeciej już edycji, międzynarodowego konkursu dla studentów i absolwentów uczelni Faster Mind Challenge.

Dzień Reformacji - zakaz jazdy samochodów ciężarowych

Państwa federalne, w których Dzień Reformacji jest związany z zakazem prowadzenia pojazdów to: Brandenburgia, Mecklenburg-Vorpommern, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia.

Głos Niemców w sprawie transportu

Coraz więcej samochodów ciężarowych porusza się po autostradach i drogach krajowych w Niemczech, co skutkuje rosnącą liczbą poważnych wypadków z ich udziałem.

Transport samochodami dostawczymi krytykowany w Niemczech

W Niemczech, w niedługim czasie, mogą nastąpić zmiany dotyczące transportu drogowego. Chodzi tu o samochody dostawcze z tzw. kurnikami na dachu.

Dlaczego Coca-Cola wybrała TomTom WEBFLEET?

Aplikacja WEBFLEET od TomTom jest prostym sposobem na zarządzanie flotą.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL