Targi BAUMA 2013

Targi BAUMA 2013

Światowa premiera opony Goodyear do ładowarek

Nowa opona wyróżnia się nośnością wyższą o 25% od poprzedniego modelu i to nie jedyna nowość Goodyeara na monachijskich targach

Goodyear wprowadza nową oponę do ciężkich ładowarek. Nowy model RT-5D zostanie przedstawiony na targach pojazdów i sprzętu budowlanego Bauma 2013, które odbędą się w Monachium od 15 do 21 kwietnia br.

Oprócz opony do ładowarek, Goodyear zaprezentuje także nową oponę portową. Obie nowości będzie można obejrzeć na stoisku Goodyeara nr 213 w hali A6.

Technologia Goodyear RT-5D
Opona do ładowarek kołowych Goodyear RT-5D w porównaniu z poprzednim modelem1 oferuje o 25% większą nośność, wyższy komfort jazdy i lepszą trakcję. Nowy produkt Goodyeara w asortymencie opon OTR to opona trakcyjna poziomu 250 (L5), przeznaczona do użytku w bardzo trudnych warunkach - np. w kamieniołomach, skomplikowanych rozwiązaniach przemysłowych oraz recyklingu, a także w kopalniach głębinowych i odkrywkowych.

W oponie Goodyear RT-5D zastosowano Hi-Stability Carcass Technology - technologię wzmacniającą boki opony, karkas i przewinięcia warstw. Przekłada się to na wyższą produktywność, lepszą ochronę ścian bocznych w trudnych warunkach oraz minimalizację odkształceń. Zwiększenie nośności o 25% oznacza wyższą produktywność opony, a tym samym wzrost opłacalności jej stosowania.

Innowacyjna, zaprojektowana przy użyciu modelowania komputerowego rzeźba bieżnika zapewnia wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami i wstrząsami oraz wysokie parametry trakcyjne i długą żywotność, szczególnie w trudnych warunkach - np. w kamieniołomach. Szeroki, solidny bieżnik niekierunkowy umożliwia ponadto transport ciężkich ładunków, jak np. bloki. Wibracje na twardych nawierzchniach zmniejszono o 30% w porównaniu z modelem RT-5C, co przekłada się na wyższy komfort prowadzenia.

Nowa opona RT-5D do ładowarek kołowych zastępuje model RT-5C, który przez wiele lat cieszył się dużą popularnością u operatorów. Opony RT-5D w rozmiarze 29.5R25 zostały już wprowadzone jako pierwsze wyposażenie do ładowarek kołowych Volvo L220G i L250G.

Rozmiary i nośność opon Goodyear RT-5D
Maksymalna nośność opony RT-5D w rozmiarze 29.5R25 to 22,4 tony na oponę przy prędkości 10 km/h i przy ciśnieniu 6,5 bara. Obecnie dostępny jest rozmiar 29.5R25, a kolejne obejmą pełen zakres rozmiarów stosowanych w ładowarkach kołowych średniej wielkości. Rozmiary 20.5R25, 23.5R25, 26.5R25 i 875/65R33 będą dostępne wkrótce.

Kolejna premiera
RT-5D to nie jedyna opona Goodyeara debiutująca na targach BAUMA. Swoją premierę będzie miała również nowa opona portowa EV4C. Więcej informacji na ten zostanie udostępnionych podczas Targów BAUMA 2013.


4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL