Apel do kierowców samochodów ciężarowych

Apel do kierowców samochodów ciężarowych

Trudne warunki pogodowe w Europie Środkowej.

Od poniedziałku na drogach Europy Środkowej panują bardzo trudne warunki atmosferyczne - w przygranicznych regionach na Węgrzech z powodu opadów śniegu utknęły setki ciężarówek. Kierowcy samochodów ciężarowych, planując podróż na południe Europy, m.in. przez Węgry, powinni wziąć pod uwagę te utrudnienia.

Atak zimy w Europie Środkowej powoduje coraz większe komplikacje. W związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi policja węgierska wstrzymała ruch ciężarówek. Także policja słowacka podejmuje odpowiednie kroki - zatrzymuje samochody ciężarowe na parkingach przed granicą z Węgrami i w głębi kraju, tak by nie doszło do paraliżu dróg. W akcję włączyła się też strona czeska - policjanci zatrzymują ruch ciężarówek na terenie Czech, by poprawić przejezdność dróg na Węgrzech.

Apelujemy do kierowców samochodów ciężarowych, którzy wybierają się na południe Europy, m.in. przez Węgry, by uwzględnili podczas planowania trasy możliwe utrudnienia, a także by zachowali szczególną ostrożność. Utrudnienia mogą się pojawić m.in. na przejściu granicznym Trstena-Chyżne - jeśli chcemy z niego skorzystać, najbezpieczniej będzie dowiedzieć się wcześniej, jaka jest tam aktualnie sytuacja.

Z informacji dostępnych na chwilę obecną strona węgierska wpuszcza już niektóre pojazdy, udające się - zgodnie z dokumentacją przewozową - do Rumunii, Bułgarii i dalej na południe. Nie dotyczy to jednak ruchu w kierunku Słowenii i Włoch.


4trucks.pl / Policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL