Wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych kar za viaTOLL

Wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych kar za viaTOLL

Rezcznik Praw Obywatelskich poinformował Stowarzyszenie "Najlepsza Droga" o wszczęciu postępowania w sprawie nielegalnych kar za viaTOLL.

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich poinformowało oficjalnie w piśmie do Stowarzyszenie URKSiTD "Najlepsza Droga", że Rzecznik wszczął po interwencji Stowarzyszenia działania w celu zaprzestania nakładania nielegalnych kar na kierowców. Kary są bezprawnie nakładane za przejazd przez "bramownice" bez uiszczenia opłaty, co jest sprzeczne z treścią art 13 k ustawy o drogach publicznych, z którego wynika, że karę można nałożyć za przejazd bez opłaty "drogą krajową" a nie jej odcinkiem jak to bezprawnie czyni GITD, nakładając kary za poszczególne bramownice.

- Niezmiernie mnie cieszy to oficjalne stanowisko Biura Rzecznika Prawa Obywatelskich w którym oficjalnie podzielił nasze stanowisko - mówi Mariusz Miąsko, Prezes Kancelarii Prawnej Viggen s.c. oraz Stowarzyszenia Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego "Najlepsza Droga".
- Nasza walka o dobre państwo i zaprzestanie karania kierowców w obszarze systemu viaTOLL trwa już ponad rok i wygląda na to, że zaczynamy uzyskiwać wyraźną przewagę na argumenty z urzędnikami ministerstwa. Dla wszystkich już jest w pełni jasne, że GITD działa bezprawnie i że rację w tym zakresie ma nasza kancelaria i nasze stowarzyszenie - dodaje z zadowoleniem Prezes Mariusz Miąsko.


4trucks.pl / Kancelaria Prawna VIGGEN

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL