GEFCO otwiera filię w Republice Południowej Afryki

GEFCO otwiera filię w Republice Południowej Afryki

Odpowiadając na zapotrzebowania nowych rynków w zakresie logistyki, Grupa GEFCO rozszerza swoją obecność na arenie międzynarodowej.

Grupa GEFCO, europejski lider w dziedzinie logistyki samochodowej oraz światowy lider w logistyce dla przemysłu, otworzyła w 2012 r. filię w Republice Południowej Afryki. Operator jest obecny na południowoafrykańskim rynku od 2009 r. za pośrednictwem swojego Przedstawicielstwa Handlowego w Johannesburgu. Obecnie zaś rozwija w tym regionie działalność logistyczną w pełnym tego słowa znaczeniu.

Nowe terytorium ekspansji
Republika Południowej Afryki to jedna z najpotężniejszych gospodarek na kontynencie afrykańskim, posiadająca duży potencjał wzrostowy. Nie bez znaczenia są perspektywy rozwoju tego kraju zarówno w branży motoryzacyjnej, jak i w innych sektorach przemysłu.
Filia GEFCO w RPA zarządza przede wszystkim przepływami drogą morską i lotniczą, w imporcie i eksporcie, na rzecz swoich klientów z branży przemysłowej. Działalność filii obejmuje takie usługi jak: transport "door to door", pełna obsługa celna, zarządzanie magazynami, kontrola jakości oraz dystrybucja.
Zarządzana przez François Van Wycka, filia ma swoją siedzibę główną w Johannesburgu, największym ośrodku gospodarczym Republiki. Zatrudnia 17 pracowników, ale na 2013 rok przewiduje się wzrost liczby personelu do 30 osób. Na dzień dzisiejszy GEFCO posiada w RPA trzy oddziały: w Johannesburgu, Kapsztadzie i Durbanie.

Grupa GEFCO

Główny obszar działalności - transport morski i lotniczy
Eksperci z dziedziny logistyki do tej pory niewiele inwestowali w Republice Południowej Afryki, mimo iż posiada ona imponująco długą linię brzegową, zarówno od strony Atlantyku, jak i Oceanu Indyjskiego, i jest położona na skrzyżowaniu wielu szlaków morskich łączących Europę, Stany Zjednoczone
i Azję, w tym w szczególności Chiny. Dodatkowo, granicząc z wieloma krajami Afryki Południowej, RPA oferuje także dobre połączenia drogowe i kolejowe z resztą kontynentu.

W grudniu 2012 r. GEFCO RPA wprowadziło nową cotygodniową usługę LCL (Less-than-Container Load), tj. usługę kontenerowego transportu drobnicowego drogą morską dla towarów przewożonych z europejskich HUB-ów (magazyny centralne) do portów Republiki Południowej Afryki - Kapsztadu, Durbanu i Port Elizabeth. Ta usługa typu "door-to-door", obejmująca również wszystkie formalności celne, adresowana jest do szerokiego grona odbiorców z różnych branż przemysłu.

Grupa GEFCO konsekwentnie wzmacnia relacje handlowe w regionie Afryki Południowej już od 2007 r., organizując trójstronny model logistyki części samochodowych między Portugalią, Botswaną i RPA. Od 2009 r. GEFCO podjęło się także importu oraz zarządzania magazynowaniem i dystrybucją części zamiennych do samochodów Peugeot zarówno na terenie Republiki Południowej Afryki, jak i w kilku krajach sąsiadujących: Królestwo Suazi, Namibia i Botswana. Operator realizuje codzienne transporty lotnicze części zamiennych o masie ok. 1000 kg oraz transporty morskie - od 4 do 6 kontenerów miesięcznie.
Mając na względzie działalność biznesową w tym regionie, GEFCO wdrożyło i rozwinęło w Afryce Południowej nie tylko usługi transportu morskiego i lotniczego, ale również transport drogowy towarów, między innymi przewóz nowych samochodów oraz usługę ekspresowego transportu drobnicowego, zarządzaną przez jednostkę GEFCO Special.

GEFCO wspiera międzynarodowy rozwój swoich klientów
GEFCO jest obecne w RPA od ponad 10 lat. Do tej pory była to działalność prowadzona za pośrednictwem sieci firm partnerskich. W tym czasie operator udzielił szczególnego wsparcia swojemu Klientowi - koncernowi PSA Peugeot Citroën w uruchomieniu i rozwoju działalności biznesowej w Republice Południowej Afryki, a także zarządzał importem pojazdów producenta oraz eksportem części zamiennych.
Rok 2013 przyniesie firmie kolejne wyzwanie: GEFCO RPA będzie odpowiadać za nadzorowanie transportu i logistyki samochodowej Marek Peugeot i Citroën. Współpraca będzie obejmować przyjmowanie, stokowanie oraz dystrybucję około 12 000 pojazdów do salonów sprzedaży w całym kraju.
W tym samym roku, w ramach realizacji dostaw dla marki Ford w Argentynie, GEFCO RPA będzie odpowiadać również za comiesięczny eksport 30 kontenerów morskich z częściami zamiennymi producenta.
Dywersyfikacja przemysłowa jest kluczowym elementem strategii filii GEFCO RPA. Dzięki bogatemu doświadczeniu w logistyce samochodowej może ona z powodzeniem realizować projekty logistyczne dla różnych sektorów gospodarki takich jak: środki produkcji, lotnictwo czy elektronika.


4trucks.pl / Grupa GEFCO

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL