Odzyskano skradzione ciężarówki

Odzyskano skradzione ciężarówki

Policjanci z Szamotuł zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie Niemiec ukradli samochód ciężarowy warty ponad 350 tys. złotych.

Sprawcy trafili na trzy miesiące do aresztu. Policjanci odzyskali również trzy ciężarówki, które znajdowały się na terenie powiatu nowotomyskiego. W sprawę byli zamieszani obywatele Białorusi.

W dniu 29 stycznia br. wcześnie rano kryminalni z Szamotuł weszli na teren jednej z firm mających swoją siedzibę w Pniewach. Ujawnili tam sprzęt służący do kradzieży pojazdów: urządzenia do zagłuszania sygnału GPS, wytrychy, krótkofalówki, urządzenia monitorujące pracę kierowców, kradzione tablice rejestracyjne. Największym sukcesem było jednak znalezienie ciągnika siodłowego marki VOLVO. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd dzień wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. Odzyskany samochód jest warty ponad 350 tys. złotych.

Szamotulscy kryminalni nawiązali współpracę z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Dobre rozpoznanie oraz sprawne działanie Policji doprowadziło do zatrzymania dwóch podejrzanych o kradzież pojazdów. Byli to 33- letni łodzianin oraz 64-letni mieszkaniec Poznania. Obaj mężczyźni byli w przeszłości notowani. Po doprowadzeniu do sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Ponadto, na terenie powiatu nowotomyskiego, policjantanci z komendy wojewódzkiej oraz z Nowego Tomyśla zatrzymali dwóch obywateli Białorusi, którzy przyjechali po skradzione na terenie Niemiec ciężarówki. Dzięki współpracy sąsiadujących jednostek policji, na trzech różnych parkingach na trasie od Pniew do Lwówka, policjanci ujawnili trzy ciągniki siodłowe z naczepami.

Wszystkie zatrzymania były możliwe dzięki współpracy Policji z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Celnych i Policyjnych w Świecku. To właśnie oni przesłali do Szamotuł i do Nowego Tomyśla informacje o dwóch kradzionych naczepach, które miały stać zaparkowane na terenie Nowego Tomyśla i Pniew. Wprawdzie informacja o naczepie stojącej w Pniewach nie potwierdziła się, jednak dało to podstawę do prowadzenia pracy operacyjnej, dzięki której zatrzymano sprawców kradzieży samochodów ciężarowych z terenu Niemiec.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności w tej sprawie. Aresztowanym mężczyznom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


4trucks.pl / Policja.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL