Mistrzostwa Świata z AUTOSANEM

Mistrzostwa Świata z AUTOSANEM

W dniach 25 i 26 stycznia br. w Sanoku po raz siódmy spotkali się najlepsi na świecie sportowcy uprawiający ice speedway, czyli wyścigi motocyklowe na lodzie.

Tym razem jednak było to wydarzenie historyczne. Po raz pierwszy w Polsce, w Sanoku odbyły się zawody w randze Mistrzostw Świata - finały Drużynowych Mistrzostw Świata w Ice Speedway’u. Nasza firma, podobnie jak w poprzednich latach miała również swój udział w organizacji tej prestiżowej, sportowej imprezy.

Na starcie Mistrzostw zameldowało się 7 najlepszych drużyn na świecie: Rosjanie, Finowie, Szwedzi, Austriacy, Niemcy, Czesi, no i oczywiście Polacy.

AUTOSAN - ice speedway

Tegoroczne sanockie zawody miały charakter historyczny pod kilkoma względami. Przede wszystkim, o czym już pisaliśmy powyżej, po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie sportu odbyły się w naszym kraju. Po raz pierwszy o zdobyciu tytułu mistrzowskiego zadecydowała "dogrywka", czyli bieg dodatkowy. Po 42 biegach piątkowych i sobotnich ta sama ilość punktów widniała na koncie Rosjan i Austriaków. Po raz pierwszy o krok od zdobycia Mistrzostwa byli Austriacy, którzy ostatecznie uplasowali się na II pozycji. Wygraną go po raz 31 cieszyli się Rosjanie. Po raz pierwszy o podium otarli się Polacy, którym do zajęcia trzeciego miejsca zabrakło 2 punktów.

Dla AUTOSAN S.A. te zawody miały również historyczny wydźwięk. Przy okazji Mistrzostw Świata w Sanoku swoją "światową" premierę miał nasz najnowszy autobus międzymiastowy LIDER 9 eco2. Premierowy egzemplarz wyposażony jest w silnik IVECO EURO 5 i manualną skrzynię biegów. Może przewozić 39 pasażerów na wygodnych fotelach firmy STER. W porównaniu do swojego poprzednika LIDER-a 9 eco posiada zmienioną stylizację zewnętrzną, zdecydowanie powiększona została szyba przednia, która obecnie stanowi 65% ściany przodu. Modernizacji uległo stanowisko pracy kierowcy, zastosowano oświetlenie LED-owe sufitu, przejścia oraz stopni autobusu.

Nowym LIDER-em mieli okazję podróżować oficjalni Goście, którzy przybyli do Sanoka, aby obserwować zawody w ice speedway’u. Wszyscy wyrażali się bardzo pochlebnie na temat designu autobusu, a także komfortu jazdy.


4trucks.pl / AUTOSAN SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL