Uboat-Line prognozuje 2 mln zł zysku netto w 2013 r.

Uboat-Line prognozuje 2 mln zł zysku netto w 2013 r.

Notowana na NewConnect Spółka działająca w sektorze logistyki oraz spedycji, Uboat-Line, przyjęła prognozę, która zakłada, że w 2013 r. jej przychody wyniosą ponad 50 mln zł, wynik EBITDA ponad 3 mln zł a zysk netto 2 mln zł.

- Zakładamy, że przychody ze sprzedaży wzrosną o ok. 65% rok do roku. Będzie to zarówno efekt wykorzystania potencjału na rynku krajowym, jak i wejścia na nowe rynki zagraniczne - powiedział prezes Grzegorz Misiąg. Pod koniec zeszłego roku Uboat-Line założył spółkę zależną w Czechach, obecnie przygotowuje się na wejście na kolejne rynki.

Cele operacyjne, które stawia sobie Uboat-Line to rozwój biznesu w Czechach i na Słowacji a także otwarcie przedstawicielstwa w Rumunii. Spółka stawia też na silne rozwijanie sprzedaży przewozów intermodalnych.

- Nadal będziemy kontynuować bardzo ostrożną politykę zarządzania ryzykiem. Polega ona na utrzymywaniu bardzo niskiego zadłużenia oraz stosowaniu precyzyjnie wyznaczonych limitów transakcji we współpracy z klientami - odbiorcami - zaznaczył wiceprezes Tomasz Wacięga.

Uboat-Line specjalizuje się w obsłudze firm transportowych. Oferuje im kompleksową usługę, która obejmuje m.in. rezerwację przepraw promowych z większości portów europejskich, rezerwację przepraw dla pojazdów ponadnormatywnych oraz przewożących ładunki niebezpieczne a także fracht morski. Oferta Spółki obejmuje też sprzedaż winiet na przejazdy we Francji, Hiszpanii i Włoszech oraz serwis i obsługę transportu intermodalnego na kluczowych trasach Europy.

W I-III kw. 2012 r. spółka zanotowała narastająco 19,58 mln zł przychodu oraz 679 tys. zł zysku netto.


4trucks.pl / Uboat-Line S.A.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL