Goodyear Marathon najlepsze dla Karzol-Trans

Goodyear Marathon najlepsze dla Karzol-Trans

Opony Goodyeara o średnim przebiegu 400 tys. kilometrów wybrane przez węgierską firmę przewozową.

Opony Goodyear Marathon, które osiągają średni przebieg rzędu 400 000 kilometrów (przy zużyciu 25 litrów paliwa na 100 km*) pomagają utrzymać niskie koszty w firmie Karzol-Trans International Transportation Ltd. Węgierskie przedsiębiorstwo transportowe, z siedzibą w Monor, świadczy usługi przewozów krajowych oraz międzynarodowych, specjalizując się w transporcie produktów mrożonych i delikatnych. Założona w 1997 roku firma Karzol-Trans posiada nowoczesną flotę pojazdów ciężarowych o bardzo wysokim standardzie wyposażenia.

W skład floty wchodzi 40 ciągników Renault Premium i 47 naczep, z czego 29 marki Kögel i 18 marki Lamberet. Dwu- i trzyletnie ciągniki posiadają silniki klasy Euro 5 oraz są wyposażone w najnowsze systemy nawigacji i bezpieczeństwa, a do przewozów wykorzystuje się naczepy skrzyniowe, towarowe i chłodnie.

Firma Karzol-Trans dąży do zapewniania doskonałej punktualności, a jej działalność jest zgodna z normą jakości ISO 9001. Wszystkie pojazdy wyposażone są w telefony komórkowe i system GPS, który co pięć minut uaktualnia informacje o położeniu pojazdu podczas podróży. W razie konieczności firma może sprawdzić dokładną lokalizację każdego pojazdu drogą satelitarną. W ramach dodatkowych zabezpieczeń, każdy pojazd posiada czujniki otwarcia drzwi, czujnik odłączenia naczepy oraz przycisk alarmowy. Na większości kursów jeździ po dwóch kierowców dla ochrony towaru i skrócenia czasu podróży. Bardzo ważna jest również konserwacja, dlatego baza firmy to dobrze wyposażony warsztat, w którym każdy pojazd przechodzi pełny przegląd techniczny co trzy miesiące.

Przy tak dobrze zorganizowanej działalności, koszty operacyjne są bardzo dokładnie analizowane, a wysoka jakość opon jest priorytetem. Karzol-Trans stosuje głównie opony Goodyeara - 38 ciągników i 15 naczep wyposażono w opony na oś sterującą Goodyear Marathon LHS II, opony na oś napędową LHD II i opony na oś wleczoną LHT II. Firma korzysta również z dużej liczby opon bieżnikowanych do naczep. Stosowane przez Karzol-Trans rozmiary to 315/70R22.5 dla ciągników i 385/65R22.5 dla naczep.

- Jesteśmy pod wrażeniem osiągów opon Goodyear Marathon. Przejeżdżają one średnio po 400 000 kilometrów. Nie ma wątpliwości, że opony Goodyeara pomagają nam utrzymać koszt na kilometr na niskim poziomie - powiedział Ferenc Kovács, menedżer floty firmy Karzol-Trans.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować jeden z najszerszych w branży zakresów usług dedykowanych.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 53 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji - w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 71 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.


4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL