Scania przekazała 100 pojazd Ecolution

Scania przekazała 100 pojazd Ecolution

Pod koniec 2012 roku Klientowi gdańskiego oddziału Scania - firmie Polfarm zostały wydane cztery zestawy z naczepami chłodniczymi i ciągnikami Scania R560 - wśród nich setny w Polsce pojazd w specyfikacji Ecolution by Scania.

Grupa Producentów Owoców i Warzyw Polfarm jest młodą spółką, powołaną do życia w 2011 r. Do grona jej członków-założycieli należy Polfarm S.A., firma która ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w produkcji i sprzedaży warzyw i owoców.

Wybierając pakiet Ecolution by Scania brano pod uwagę nie tylko wymierne korzyści finansowe wynikające z oszczędnej eksploatacji pojazdów ale również fakt iż sama idea bliska jest charakterowi działalności firmy. - Naszym mottem jest ekologia. Zatem Ecolution by Scania pasuje do filozofii firmy i jej wizerunku. Poza tym według naszej oceny pozwoli wypracować oszczędności. Przede wszystkim nauczy kierowców ekonomicznej jazdy - wyjaśnia Paweł Gulczyński, wiceprezes Grupy

Producentów Owoców i Warzyw Polfarm. Pakiet Ecolution by Scania to połączenie technologii i usług zwiększających efektywność wykonywanego zadania transportowego a więc i obniżających koszty eksploatacji oraz uciążliwości dla środowiska naturalnego. W skład pakietu wchodzą następujące elementy: Specyfikacja pojazdu, zoptymalizowana pod kątem niskiego zużycia paliwa, począwszy od wyposażenia układu napędowego w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise sprzyjającą ekonomicznej jeździe, a kończąc na pakiecie aerodynamicznym pojazdu czy też oponach o niskim oporze toczenia.

Maintenance+, czyli odpowiednia opieka serwisowa w szczególności obejmująca kontrolę tych punktów, które mają znaczący wpływ na zużycie paliwa.

Elementem pakietu Ecolution by Scania jest też program szkolenia kierowców. W połączeniu z monitorowaniem stylu jazdy kierowcy i zużycia paliwa umożliwia osiągnięcie wysokiej wydajności przewozów, które stają się bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne. Ecolution zapewnia tu unikalną usługę regularnych porad trenera jazdy Scania dla każdego kierowcy uczestniczącego w projekcie, co skutkuje stałym podnoszeniem kwalifikacji i umiejętności kierowców. Podstawą idei Ecolution by Scania jest elastyczność i dopasowanie. Ponieważ warunki w jakich działają firmy są różne, zawartość pakietu jest uzależniana od potrzeb nabywcy.


4trucks.pl / Scania Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL