Toruń - w centrum jeździ się wolno

Toruń - w centrum jeździ się wolno

Jak wygląda obecnie sytuacja na toruńskich drogach?

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości osiągane przez kierowców w tym mieście

Wyniki badań wskazują, że średnia prędkość w godzinach szczytu wynosi w ścisłym centrum (0-2 km) ok. 28 km/h. To niezbyt dobra wiadomość dla kierowców. Wynika z niej, że toruńscy kierowcy poruszają się nawet nieco wolniej niż zmotoryzowani we Wrocławiu czy Krakowie.

Przypomnijmy: średnia prędkość w ścisłym centrum (0-2km) wyniosła we Wrocławiu i Krakowie 29 km/h. Pocieszeniem dla mieszkańców Torunia może być fakt, że im dalej od centrum, tym większe wartości wskazują prędkościomierze. W odległości 2-5 km od centrum średnia szybkość oscyluje wokół 34 km/h. Dalej, w odległości 5-10 km od centrum średnia szybkość wynosi 54 km/h. Trochę szybciej, bo z prędkością 56 km/h poruszają się pojazdy w odległości 10-15 km od centrum.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się w ścisłym centrum miasta i po głównych trasach wyjazdowych z miasta w godzinach szczytu (6:00-9:00 oraz 16:00-18:00) w grudniu 2012. W promieniu do 2km od ścisłego centrum przeanalizowano prędkości z jakimi poruszają się kierowcy po wszystkich ulicach. W odległości 2-15 km od ścisłego centrum zbadano główne trasy dojazdowe do centrum miasta.


4trucks.pl / Creandi.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL