Dębica najcenniejszą polską marką opon

Dębica najcenniejszą polską marką opon

Ranking polskich marek o największej wartości "Rzeczpospolitej".

Dębica jest 13-stą najczęściej wybieraną marką w Polsce i zajmuje 14-stą pozycję wśród najmocniejszych marek produktów niespożywczych oraz pierwszą wśród konkurencji. W ogólnej klasyfikacji, marka Dębica awansowała na 107. miejsce wobec 126., które przypadło jej w 2011 roku. Oznacza to wzrost wartości marki o 24 proc. - wynika z opublikowanego przez dziennik "Rzeczpospolita" IX rankingu najcenniejszych polskich marek.

Dębica zajęła także 22. pozycję pod względem świadomości marki. Oznacza to, że Dębica jest bardzo dobrze znana wśród Polaków, budzi zaufanie i pełni istotną rolę w procesie podejmowania decyzji zakupowych. Jednocześnie Dębica zdobyła 8. miejsce pod względem wskaźnika referencji, który określa odsetek gotowości użytkowników marki do polecenia jej innym.

- Wysoka pozycja marki Dębica w rankingu "Rzeczpospolitej", obecność w gronie pięćdziesięciu najsilniejszych polskich marek 2012 roku, świadczy o pozytywnej ocenie, jaką kierowcy wystawili naszym oponom. Oferujemy im nowoczesne produkty, w których stosujemy innowacyjne technologie naszego strategicznego inwestora, koncernu Goodyear. Dzięki temu, polscy kierowcy wybierając opony Dębica mogą czuć się bezpiecznie nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych - powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

W zestawieniu marek "Rzeczpospolitej" ocenie poddano 330 najcenniejszych polskich marek, których łączna wartość to ponad 57 mld zł. W rankingu 194 marek zyskało na wartości, w tym marka Dębica, ale jednocześnie aż 115 marek straciło.

Firma Oponiarska Dębica S.A. została w minionym roku znalazła się w elitarnym "Rankingu 100 Najcenniejszych Firm Newsweeka", w którym zajęła trzecią pozycję wśród przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej. Spółka została wyróżniona także w rankingu "Filarów Polskiej Gospodarki", przygotowanym przez dziennik „Puls Biznesu” oraz agencję badania opinii TNS Pentor. Ranking jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych przedsiębiorstw, odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach, a finalistów wskazały lokalne samorządy. Wyróżnione pięć firm z województwa podkarpackiego, tak jak Firma Oponiarska Dębica S.A., charakteryzuje się stabilnością ekonomiczną oraz posiada znaczący udział w rozwoju regionu zarówno jako pracodawca, jak i podmiot wspierający działania na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Z kolei, według rankingu największych eksporterów - przygotowanego przez "Rzeczpospolitą" - Spółka należy do grona 30-stu największych polskich eksporterów. O rosnącej pozycji przedsiębiorstwa w skali całego kraju świadczą także wnioski z analizy rankingu "Lista 500" również dziennika "Rzeczpospolita", w którym T.C. Dębica S.A. zajęła 37. lokatę pod względem udziału eksportu w całości sprzedaży.


4trucks.pl / Dębica S.A.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL