Spedytorzy oszuści

Spedytorzy oszuści

Straż Graniczna i Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie towaru z zagranicznych firm o łącznej wartości prawie pół miliona złotych.

Po przejęciu towaru mężczyźni nie dostarczali go we wskazane miejsce, lecz do wynajmowanego przez siebie magazynu. Wyłudzony w ten sposób towar planowali spieniężyć. Za tego typu przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z policjantami z gdańskiej komendy wojewódzkiej zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wyłudzanie towarów, których łączna wartość to blisko 500 tys. zł. Sprawcy zatrudniali się jako osoby zajmujące się spedycją. Po przejęciu towaru nie dowozili go we wskazane miejsce, lecz do wynajmowanego przez siebie magazynu na terenie Gdyni. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi palety z mrożonymi rybami, garnki, sztućce oraz inne towary. Odzyskane przedmioty wróciły już do prawowitych właścicieli.

Mężczyźni zostali zatrzymani i zgodnie z postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za tego typu przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto jeden z mężczyzn odpowie również za próbę zepchnięcia z drogi samochodem ciężarowym goniącego go radiowozu policyjnego.


4trucks.pl / Morski Oddział Straży Granicznej

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL