Sprawdź promile

Sprawdź promile

Pobierz darmowy alkomat jeszcze przed Świętami.

Boże Narodzenie i Sylwester to czas, który wyjątkowo sprzyja spotkaniom z bliskimi, długim biesiadom i dobrej zabawie, często w towarzystwie alkoholu. Wtedy także wiele osób rusza w długą podróż samochodem - aby odwiedzić rodzinę czy odpocząć w zaśnieżonych górach. Przed powrotem warto sprawdzić, czy po świątecznych szaleństwach można bezpiecznie usiąść za kierownicą. Każdy kierowca może zrobić to szybko, a do tego za darmo, za pomocą aplikacji "Sprawdź promile".

W tym roku wiele osób planuje dłuższy wypoczynek świąteczny, łączący bożonarodzeniowe spotkania familijne z sylwestrową zabawą. Kilka, a nawet kilkanaście dni wolnego zachęca do dłuższych wyjazdów. To oznacza, że na drogach pojawi się więcej samochodów, a warunki pogodowe zapewne nie będą sprzyjać bezpiecznej jeździe. Dlatego przed wyruszeniem w trasę - czy to po hucznym Sylwestrze, czy też po uświetnianym toastami rodzinnym obiedzie - warto zadać sobie pytanie, czy można bezpiecznie usiąść za kierownicą samochodu.

Światowy Dzień Kaca - świętowanie nieobowiązkowe
1 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Kaca, ale tylko od nas zależy, czy chcemy wtedy "świętować". Niewątpliwie wiąże się to z niezbyt przyjemnymi dolegliwościami, warto więc zachować umiar w konsumpcji alkoholu i nie przyłączać się do grona "świętujących". Niemniej w Sylwestra trudno odmówić sobie wznoszenia toastów czy też symbolicznej lampki szampana. W tej sytuacji powrót z sylwestrowej zabawy najlepiej zaplanować najwcześniej kilka godzin po spożyciu alkoholu, nigdy zaraz po tym. Wysoki poziom alkoholu we krwi może się bowiem utrzymywać jeszcze długo po konsumpcji, a czas jego spalania to kwestia indywidualna, zależna m.in. od płci, wagi ciała, a nawet tego, czy w międzyczasie coś jedliśmy. W razie wątpliwości, jak długo należy odczekać po spożyciu napojów alkoholowych, żeby móc bezpiecznie usiąść za kółkiem, z pomocą przychodzi bezpłatna aplikacja "Sprawdź promile". Kompania Piwowarska udostępniła ją w ramach programu edukacyjnego, który propaguje odpowiedzialne spożycie alkoholu i trzeźwość na drodze.

- Aplikacja "Sprawdź promile" jest pomocna wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, czy możemy już bezpiecznie prowadzić. Nawet jeśli następnego dnia nie odczuwamy skutków wypitych trunków, wciąż możemy mieć podwyższony poziom promili w organizmie. To z całą pewnością nie będzie potraktowane ulgowo przez policjantów podczas ewentualnej kontroli, a co najważniejsze – może narazić kierowcę i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo - mówi Katarzyna Radecka, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej.

Darmowy alkomat zawsze pod ręką
Aplikacja "Sprawdź promile" to nic innego jak alkomat w telefonie: wystarczy wprowadzić swoje dane (płeć, wiek, wagę, ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia). Na tej podstawie aplikacja poda przybliżoną ilość promili w naszym organizmie i wyliczy orientacyjny czas, po którym bezpiecznie możemy usiąść za kierownicą samochodu.

Każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w alkomat, szczególnie jeśli wybiera się w dłuższą podróż. Jednak w gorączce przedświątecznych zakupów i z powodu wielu pilnych wydatków łatwo o tym zapomnieć. Tymczasem aplikację "Sprawdź promile" można pobrać w każdej chwili i to zupełnie za darmo. Dodatkowym atutem tego kalkulatora promili jest fakt, że mamy go praktycznie zawsze pod ręką dzięki temu, że jest zainstalowany w telefonie, z którym dzisiaj mało kto rozstaje się na dłużej - nawet w czasie świąt i urlopu.

Bezpłatna aplikacja "Sprawdź promile" jest dostępna na różne modele telefonów, w tym iPhone’y, Androidy i telefony obsługujące aplikację java. Można ją pobrać na swój telefon poprzez odczytanie QR kodu na stronie www.abcalkoholu.pl lub z AppStore (dotyczy iPhone’ów) oraz z Google Play (dotyczy Androidów). Z aplikacji można także skorzystać na Facebooku pod adresem http://apps.facebook.com/sprawdzpromile

"Sprawdź promile” to ogólnopolski program społeczny, zainicjowany i realizowany przez Kompanię Piwowarską od 2009 r. Więcej na temat akcji oraz wpływu alkoholu na organizm na stronie www.abcalkoholu.pl


4trucks.pl / Kompania Piwowarska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL