Uboat Line S.A. coraz bardziej aktywny na międzynarodowych rynkach

Uboat Line S.A. coraz bardziej aktywny na międzynarodowych rynkach

Niemal 20-procentowy wzrost zamówień na obsługę przepraw promowych odnotowała spółka Uboat Line S.A.

Taki wynik został osiągnięty w okresie od stycznia do końca września 2012 roku. Spółka wynegocjowała bardzo korzystne warunki współpracy z największymi armatorami, prowadzącymi działalność w obrębie najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Europie. Dzięki temu klienci Uboat Line S.A. zyskali dostęp do tanich biletów na promy, co spowodowało wzrost sprzedaży. Pozytywna tendencja znalazła odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki, która po trzech kwartałach 2012 roku wypracowała zysk netto na poziomie 679,4 tys. zł. Tymczasem w analogicznym okresie roku ubiegłego firma odnotowała 89,6 tys. zł zysku netto.

- Organizacja przepraw promowych stanowi jedno z bardziej znaczących ogniw w działalności biznesowej naszej firmy - mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu notowanej na rynku NewConnect spółki Uboat Line S.A. - Mamy świadomość, że jest to bardzo perspektywiczna branża, która w ciągu najbliższych kilku lat będzie generować coraz większe przychody. Z tego powodu systematycznie rozwijamy naszą działalność na rynku przepraw promowych, w obrębie najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Europie. Mam na myśli m.in. rejon Kanału La Manche i Morza Północnego. Dzięki narastającej aktywności w obrębie tych rynków wypracowujemy coraz większe zyski.

Dynamiczny rozwój działalności Uboat Line S.A. na międzynarodowych rynkach znalazł odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki. Narastająco od początku stycznia do końca września tego roku firma odnotowała zysk netto na poziomie 679,4 tys. zł. Tymczasem zysk netto w analogicznym okresie poprzedniego roku zamknął się kwotą 89,6 tys. zł. Znacząco wzrosły także przychody ze sprzedaży z 3,5 mln zł w III kwartale 2011 roku do 7,8 mln zł w III kwartale 2012 roku.

Dalszy rozwój działalność spółki, w dużym stopniu, jest także powiązany z rynkiem transportu ładunków skonteneryzowanych. Firma docenia potencjał tego sektora, dlatego dąży do maksymalnego ograniczenia czasu potrzebnego na dostarczenie przesyłki. Osiągnięcie wspomnianego założenia umożliwia sieć własnych agentów nadawczo-odbiorczych rozlokowanych na całym świecie. Dzięki temu jest prowadzony stały monitoring przesyłanych towarów. Doświadczenie zdobyte na międzynarodowych rynkach umożliwiło spółce wypracowanie optymalnych procedur, które zapewniają szybkie sprowadzenie, z każdego zakątka świata, do Polski towaru o dowolnej masie i gabarytach.

Spółka powstała w 2008 roku. Jej oferta zawiera usługi z zakresu organizacji przepraw promowych dla samochodów ciężarowych oraz dostawczych różnej wielkości, w obrębie całej Europy. Za pośrednictwem Uboat Line S.A. można również dokonać rezerwacji tanich biletów promowych na rejsy pasażerskie na promy do Szwecji, Anglii, Irlandii oraz innych portów. Spółka jest liderem w obrębie tego rynku. Firma oferuje także zakup winiet za przejazd autostradami we Francji, Hiszpanii i Włoszech, jak również za przejazd tunelami Mont Blanc oraz Frejus.


4trucks.pl / Uboat Line S.A.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL