Zimowe paliwa Statoil

Zimowe paliwa Statoil

Czym się wyróżniają paliwa zimowe Statoil? Jakie parametry posiada Arktyczny DieselGold? Jak dbać zimą o auto z silnikiem diesla?

Na te i inne pytania dotyczące paliw zimowych oferowanych na stacjach Statoil można znaleźć odpowiedź na stronie www.paliwazimowe.pl  lub porozmawiać z ekspertem Statoil.

Strona internetowa www.paliwazimowe.pl  jest źródłem informacji na temat paliw zimowych oferowanych na stacjach Statoil, w szczególności Arktycznego DieselGold. Ten specjalnie przygotowany na zimę arktyczny olej napędowy z Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra (CFPP) do –32°C dostepny jest od końca listopada br. na specjalnie oznaczonych 262 stacjach Statoil w całej Polsce .

Oprócz informacji produktowych, każdy kierowca korzystając z sekcji "Przygotuj auto na zimę" lub "Tankowanie zimą" może również dowiedzieć się jak należy dbać o auto w czasie sezonu zimowego.

Bezpłatna infolinia
Dla klientów indywidulanych i biznesowych uruchomiona została także bezpłatna infolinia pod numerem telefonu +48 22 564 00 00. Eksperci Statoil odpowiadają m.in. na tematy dotyczące:
• parametrów i cech wszystkich paliw zimowych oferowanych na stacjach Statoil,
• dostępności Arktycznego DieselGold,
• podstawowych zasad eksploatacji pojazdów z silnikiem diesla w zimie,
• typowych problemów z paliwem podczas zimy.

Arktyczny DieselGold
Arktyczny DieselGold, w odróżnieniu od standardowych zimowych olejów napędowych, charakteryzuje się obniżoną Temperaturą Zablokowania Zimnego Filtra (CFPP), której wartość jest równa -32°C, a w zależności od warunków może sięgać nawet -45°C. Ponadto w odróżnieniu od paliwa standardowego, Arktyczny DieselGold ma również gwarantowaną Temperaturę Mętnienia (CP) na poziomie -22°C. Temperatura ta określa moment, w którym w oleju napędowym pojawiają się już pierwsze kryształki parafin, mające zdolność do łączenia się w większe cząsteczki, mogące ograniczać swobodny przepływ paliwa przez filtr.

Dzięki obniżonej temperaturze mętnienia, Arktyczny DieselGold, jako jedyne paliwo na rynku w Polsce gwarantuje nie tylko bezproblemowy rozruch zimnego silnika w temperaturze do -32°C, ale również jego płynną pracę w dalszej fazie działania. Dodatkowo Arktyczny DieselGold nie zawiera biokomponentów, które często bywają przyczyną powstania osadów w układzie wtryskowym oraz wpływają negatywnie na zimowe właściwości oleju napędowego.

Paliwa zimowe: SupraDiesel, Suprema 98, SupraGaz,
Wszystkie paliwa oferowane na stacjach Statoil spełniają wymagania jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki. W przypadku oleju napędowego i benzyny jest to Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 9 grudnia 2008 roku w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych ( Dz. U. z 2008 roku , Nr 221, poz. 1441 z późniejszymi zmianami). W przypadku autogazu (LPG) jest to Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 grudnia 2006 r. w sprawie wymagań jakościowych dla gazu skroplonego (LPG) (Dz.U. 2006 nr 251 poz. 1851, z późniejszymi zmianami).

Zimowy olej napędowy SupraDiesel zapewnia bezproblemową eksploatację w typowych zimowych warunkach. Obniżona temperatura zablokowania zimnego filtra pozwala na łatwiejszy rozruch silnika i eksploatację w ujemnych temperaturach.

Zimowe benzyny posiadają również zmodyfikowaną formułę, która powoduje zwiększoną prężność par oraz wyższy indeks lotności tych paliw. Parametry te wpływają na łatwość rozruchu i prawidłową eksploatację silnika w ujemnych temperaturach. Zimowa benzyna Suprema 98 wzbogacona jest ponadto dodatkiem uszlachetniającym, zwiększającym bezpieczeństwo pracy jednostki napędowej. Dodatek ten swoim działaniem sprawia, że silnik jest chroniony przed osadami, co przyczynia się do wydłużenia jego żywotności oraz zwiększenia osiągów.

Skład zimowego SupraGaz został dobrany w taki sposób, aby w trudnych warunkach atmosferycznych ilość gazu bardziej lotnego (propanu) była odpowiednio większa, dzięki czemu silnik może pracować równomiernie i wydajnie.


4trucks.pl / Statoil Poland

Przeczytaj też:
Nowa marka Circle K wkracza na polski rynek
Zmiana marki jako element globalnej strategii Komunikat cenowy Polskiej Izby Paliw Płynnych

Średnie ceny detaliczne w środę, 19 listopada kształtowały się na poziomie: ON 4,94; Pb95 5,01 zł/l; LPG 2,56 zł/l. Komunikat cenowy Polskiej Izby Paliw Płynnych

Średnie ceny detaliczne w środę, 12 listopada kształtują się na poziomie: ON 4,99; Pb95 5,07 zł/l; LPG 2,57 zł/l. Komunikat cenowy Polskiej Izby Paliw Płynnych

Średnie ceny detaliczne w środę, 5 listopada kształtowały się na poziomie: ON 5,00; Pb95 5,09 zł/l; LPG 2,57 zł/l*. Od 29 października olej napędowy notuje zatem -3 gr/l, benzyna -8 gr/l, a LPG +2 gr/l. Na polskich stacjach kontynuacja spadków

Średnie ceny detaliczne w piątek, 17 października kształtują się na poziomie: ON 5,13; Pb95 5,25 zł/l; LPG 2,57 zł/l*. Komunikat cenowy Polskiej Izby Paliw Płynnych

W ostatnim tygodniu wszystkie rodzaje paliw na polskich stacjach tanieją 2 gr/l. Komunikat cenowy Polskiej Izby Paliw Płynnych

W ostatnim tygodniu wszystkie rodzaje paliw tanieją 1 gr/l. Średnie ceny detaliczne w środę, 17 września br. to zatem: ON 5,19 zł/l; Pb95 5,30 zł/l; LPG 2,62 zł/l*. Komunikat cenowy Polskiej Izby Paliw Płynnych

W ostatnim tygodniu średnie krajowe ceny oleju napędowego i LPG nie uległy zmianie, natomiast benzyna tanieje 1 gr/l. Nadal spadają ceny na stacjach paliw

Przez ostatni tydzień benzyna notuje -2 gr/l, a olej napędowy -1 gr/l. Drożeje tylko autogaz: w tym tygodniu +3 gr/l.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL