GEFCO Niemcy zwiększa częstotliwość transportów do Portugalii

GEFCO Niemcy zwiększa częstotliwość transportów do Portugalii

GEFCO Niemcy oferuje nową usługę drogowego transportu przesyłek drobnicowych pomiędzy Groß-Gerau w południowo-zachodnich Niemczech a miejscowością Alverca w południowo-wschodniej Portugalii.

To nowe połączenie obsługiwane głównie przez samochody ciężarowe przewożące ładunki dla klientów GEFCO Niemcy wywodzących się z branży chemicznej, dołącza do 140 innych linii obsługiwanych przez osiem oddziałów Overland (transport drogowy). Jako posiadacz certyfikatu Systemu Badania Jakości i Bezpieczeństwa SQAS, platforma GEFCO Groß-Gerau spełnia normy wymagane dla transportu chemikaliów.

Towary wysyłane są z Groß-Gerau we wtorki i czwartki i docierają do położonej na północ od Lizbony miejscowości Alverca w ciągu 48 godzin. Zlokalizowany tam magazyn o powierzchni 3800 m² jest głównym punktem odbioru towarów wysyłanych z Niemiec do Portugalii, i stanowi punkt tranzytowy połączony z dwoma innymi oddziałami - w Pombal i Porto.

- Dzięki temu nowemu przepływowi wzmocnimy naszą ofertę transportu lądowego, która na dzień dzisiejszy cieszy się w Niemczech największym zainteresowaniem - mówi Abel Lamé, dyrektor generalny GEFCO Niemcy. - Niemcy są drugim co do wielkości partnerem handlowym Portugalii. Jest więc logiczne, że zwiększamy ilość połączeń pomiędzy tymi dwoma państwami.


4trucks.pl / GEFCO

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL