Zakończył się Międzynarodowy Kongres BRD we Wrocławiu

Zakończył się Międzynarodowy Kongres BRD we Wrocławiu

Przypomnijmy, że 4 grudnia br. Kongres BRD otworzył wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz oraz wiceszef GDDKiA Andrzej Maciejewski.

Podczas pierwszych paneli dyskusyjnych poruszono m.in. kwestie wpływu rozwiązań drogowych na bezpieczeństwa ruchu.

Część Kongresu 5 grudnia poświęcona byłą zagadnieniom związanym z zarządzaniem bezpieczeństwem ruchu drogowego, roli nowoczesnych Inteligentnych Systemów Transportowych.

Natomiast 6 grudnia 2012r. o godz. 10.30, GDDKiA oraz służby ratunkowe - Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe przeprowadziły ćwiczenia symulacji wypadku drogowego na trasie S-8 (MOP Michałowice w kierunku Warszawy). Tym razem były to tylko ćwiczenia, które miały uświadomić kierowcom, że to nadal człowiek jest najsłabszym ogniwem w łańcuchu wydarzeń prowadzących do wypadku. Podczas ćwiczeń akcji ratunkowej jezdnia główna S8 na wysokości MOP-u Michałowice, w kierunku Warszawy była zamknięta (akcja ratunkowa służb). Ruch odbywał się przez MOP Michałowice.

Więcej: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/11850/Miedzynarodowy-Kongres-Bezpieczenstwa-Ruchu-Drogowego-w-ramach-Programu-Drogi-Zaufania-Wroclaw-4-6-XII-2012r


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL