Bosch, Knorr-Bremse i ZF planują utworzenie spółki joint venture

Bosch, Knorr-Bremse i ZF planują utworzenie spółki joint venture

Kompleksowe usługi dla warsztatów niezależnych serwisujących pojazdy użytkowe.

Zgodnie z planem nowa koncepcja pod samodzielną marką ma być oferowana warsztatom niezależnym od połowy 2013 roku, najpierw w Niemczech, a następnie stopniowo w kolejnych krajach europejskich.

Spółka Robert Bosch GmbH, dział branżowy Automotive Aftermarket, spółka Knorr-Bremse Systeme für Nutzfahrzeuge GmbH oraz spółka ZF Friedrichshafen AG, dział branżowy ZF Services, planują utworzenie spółki joint venture pełniącej funkcję centrali systemowej kompleksowych usług serwisowych dla warsztatów niezależnych, specjalizujących się w obsłudze pojazdów użytkowych. Nowa spółka będzie miała siedzibę w aglomeracji Monachium i początkowo będzie zatrudniać ok. 10 pracowników. Założenie spółki wymaga jeszcze zgody odpowiednich urzędów antymonopolowych.

Spółki założycielskie należą do wiodących na rynkach międzynarodowych przedsiębiorstw oferujących części i akcesoria dla samochodów osobowych i użytkowych. Ich produkty przyczyniają się do bardziej ekonomicznego i zrównoważonego rozwoju transportu. Wiążą się z tym także kompleksowe kompetencje w dziedzinie serwisowania pojazdów, wynikające z długoletniego doświadczenia i oferowania docenianych na rynku koncepcji serwisowych.

- Bosch oferuje obecnie dwie, cieszące się powodzeniem na arenie międzynarodowej koncepcje serwisowe: Bosch Car Service oraz AutoCrew, specjalizujące się w kompleksowej obsłudze samochodów osobowych. Na bazie doświadczeń tych koncepcji oraz naszych kompetencji w przemyśle pojazdów użytkowych, których przykładem mogą być systemy dla silników oraz sieci zasilających, zamierzamy wspólnie z naszymi partnerami, Knorr-Bremse oraz ZF, oferować te usługi także warsztatom, które serwisują i naprawiają pojazdy użytkowe - powiedział Robert Hanser, Prezes działu branżowego Bosch Automotive Aftermarket.

- W związku z coraz większą złożonością systemów dla pojazdów użytkowych, coraz ważniejsze staje się także rozwijanie odpowiednich kompetencji także w warsztatach, które mogą dzięki temu zwiększyć swoją konkurencyjność. Jako specjalista w dziedzinie systemów bezpieczeństwa dla pojazdów użytkowych, cieszymy się z możliwości zaoferowania warsztatom pomocy w spełnieniu rosnących wymagań, jaką daje nam współpraca z firmami Bosch oraz ZF - dodał Klaus Deller, Członek Zarządu spółki Knorr-Bremse AG.

- ZF Services wraz ze swoją koncepcją ZF Services ProTech oferuje już warsztatom wsparcie w dziedzinie techniki dla układów przeniesienia napędu i układów jezdnych. Wspólnie z naszymi partnerami będziemy mogli zaoferować naszym klientom jeszcze szerszą ofertę - wyjaśnił Alois Ludwig, Prezes działu ZF Services i podsumował cele planowanej koncepcji serwisowej dla pojazdów użytkowych: - Klienci w segmencie pojazdów użytkowych przykładają szczególną uwagę do wysokie jakości i elastyczności usług. Warsztaty, które zechcą sprostać takim wymaganiom, będziemy wspierać przy rozwijaniu działalności, oferując im naszą nową koncepcję oraz sprawdzone produkty w jakości oryginalnego wyposażenia pojazdów .

Dział Automotive Aftermarket (AA) firmy Bosch dostarcza na rynek i do warsztatów samochodowych pełną gamę sprzętu diagnostycznego i wyposażenia warsztatowego, a także szeroki asortyment części zamiennych - od części nowych i regenerowanych po rozwiązania naprawcze do samochodów osobowych i użytkowych. W ofercie znajdują się produkty na potrzeby pierwszego wyposażenia, a także usługi i produkty dla handlu oraz warsztatów opracowywane i produkowane przez firmę Bosch. Ponad 10 000 pracowników w 140 krajach oraz globalna sieć logistyczna dbają o to, by ponad 450 000 artykułów z szerokiej oferty docierało do klientów szybko i na czas. W ramach Diagnostyki AA dostarcza urządzenia diagnostyczne i wyposażenie warsztatów, oprogramowanie diagnostyczne i usługi szkoleniowe. Dodatkowo w kompetencjach działu znajduje się franczyza "Bosch Car Service", największej na świecie sieci niezależnych warsztatów samochodowych zrzeszającej globalnie około 15 000 warsztatów. Ponadto dział branżowy AA jest odpowiedzialny za ponad 500 partnerów koncepcji warsztatowej "AutoCrew".

Więcej informacji: www.bosch-automotive.com , www.motobosch.plwww.bosch-service.pl, www.bosch-esperience.pl , www.akumulatorybosch.pl, www.wycieraczkibosch.pl, www.filtrybosch.pl, www.sondylambdabosch.pl


4trucks.pl / BOSCH

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL