Omiń korki dzięki nowej usłudze CE-Traffic Premium RDS-TMC

Omiń korki dzięki nowej usłudze CE-Traffic Premium RDS-TMC

CE-Traffic, dostawca informacji o ruchu drogowym, wprowadza na rynek nową usługę Premium RDS-TMC.

Usługa dzięki której producenci systemów nawigacyjnych będą mogli oferować kierowcom w Polsce aktualne informacje o korkach w czasie rzeczywistym.

- Usługę Premium RDS-TMC uruchomiliśmy dla wszystkich kierowców, którzy są zmęczeni staniem w korkach i mają dość skomplikowanych i drogich rozwiązań. TMC to przystępna technologia. Wykorzystaliśmy ją tak, aby dostarczać kierowcom dane o ruchu drogowym, które do tej pory były zarezerwowane dla najdroższych urządzeń typu connected PND.- powiedział Tomasz Przeździęk, Dyrektor CE-Traffic w Polsce.

CE - Traffic - Premium RDS-TMC

TMC to standard wykorzystywany przez miliony kierowców na całym świecie. Informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym przesyłane są do systemów nawigacyjnych przez kanał radiowy RDS. W odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań w Polsce, CE-Traffic przesyła kierowcom informacje nie tylko o wypadkach czy robotach drogowych, ale przede wszystkim o tym czy powodują one korki i opóźnienia. Dane te są zawsze aktualne i obejmują największe miasta i główne drogi w całym kraju. Nie pominięto jednak dróg niższych kategorii wykorzystywanych często jako skróty, trasy alternatywne lub dojazdy do znanych miejscowości turystycznych.

Dzięki współpracy z Radiem ZET, usługa oferowana przez CE-Traffic ma ogólnokrajowy zasięg, przy czym system działa w ten sposób, że kierowca otrzymuje informacje o utrudnieniach dotyczących jedynie jego aktualnej lokalizacji. Umożliwia to jednoczesne przesyłanie bardzo dużej liczby komunikatów. W godzinach szczytu system wysyła ponad 1000 wiadomości dla całego kraju!

Kupując urządzenie nawigacyjne wyposażone w Premium RDS-TMC kierowca otrzymuje dożywotnią licencję na korzystanie z usługi bez ponoszenia dodatkowych opłat za aktualizacje czy też transfer danych.

Usługa CE-Traffic Premium RDS-TMC jest skierowana do producentów oprogramowania i urządzeń do nawigacji, szukających łatwego w implementacji rozwiązania. Już w grudniu usługa znajdzie się w ofercie GOCLEVER.

Więcej informacji: www.ce-traffic.pl 


4trucks.pl / CE-Traffic

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL