Uboat Line S.A. renegocjował z Scandlines Deutschland GmbH

Uboat Line S.A. renegocjował z Scandlines Deutschland GmbH

Notowana na rynku NewConnect spółka Uboat Line S.A. zawarła aneks do umowy współpracy z armatorem Scandlines Deutschland GmbH.

Porozumienie dotyczy obniżenia cen biletów na przeprawy promowe dla pasażerów jak również pojazdów osobowych i ciężarowych. Dzięki temu Uboat Line S.A. zaoferuje klientom atrakcyjne ceny na swoje usługi, związane z obsługą przepraw promowych. Spowoduje to wzrost ilości zamawianych biletów na przeprawy promowe oferowane przez Uboat Line S.A., co przyczyni się do dalszego zwiększenia przychodów spółki. Umocni to firmę na pozycji lidera w obrębie rynku, związanego z obsługą przepraw promowych w Polsce.

- Współpraca z firmą Scandlines Deutschland GmbH przyniosła bardzo obiecujące efekty zarówno dla naszej spółki jak również dla niemieckiego partnera. Między innymi z tego powodu rozmowy, mające na celu renegocjację warunków współpracy zakończyły się kompromisem, satysfakcjonującym obie strony - mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu Uboat Line S.A. - Nasza spółka uzyskała dostęp do tańszych biletów na połączenia promowe realizowane przez niemieckiego armatora, który działa na dynamicznie rozwijającym się rynku usług promowych między Danią, Niemcami i Szwecją. O potencjale tego rynku świadczy fakt, że w 2011 roku spółka Scandlines Deutschland GmbH przewiozła 11,5 mln pasażerów, 2,6 mln samochodów osobowych i 640 tys. pojazdów ciężarowych. Jestem przekonany, że wykorzystamy bardzo duże możliwości wzrostu tego rynku dla utrzymania dynamicznego tempa rozwoju Uboat Line S.A.

Porozumienie z firmą Scandlines Deutschland GmbH stanowi także istotny element w realizacji strategii rozwoju Uboat Line S.A., która przewiduje m.in. dywersyfikację przychodów w oparciu o wpływy uzyskiwane z działalności na międzynarodowych rynkach. Dla klientów spółki oznacza to możliwość zakupu biletów na przeprawy promowe w bardzo konkurencyjnych cenach, wobec oferty innych firm.

Dynamiczny rozwój działalności Uboat Line S.A. na międzynarodowych rynkach znalazł odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki. Zysk netto Uboat Line S.A. w III kw.

2012 r., wyniósł 473,4 tys. zł. Narastająco od początku stycznia do końca września tego roku firma odnotowała zysk netto na poziomie 679,4 tys. zł. Tymczasem zysk netto w analogicznym okresie poprzedniego roku zamknął się kwotą 89,6 tys. zł. Znacząco wzrosły także przychody ze sprzedaży z 3,5 mln zł w III kwartale 2011 roku do 7,8 mln zł w III kwartale 2012 roku.

Spółka powstała w 2008 roku. Jej oferta zawiera usługi z zakresu organizacji przepraw promowych dla samochodów ciężarowych oraz dostawczych różnej wielkości, w obrębie całej Europy. Firma współpracuje z renomowanymi armatorami, dzięki temu swoim klientom oferuje także transport ładunków skonteneryzowanych. Za pośrednictwem Uboat Line S.A. można również dokonać rezerwacji tanich biletów promowych na rejsy pasażerskie na promy do Szwecji, Anglii, Irlandii oraz innych portów. Spółka jest liderem w obrębie tego rynku. Jej dynamiczny rozwój znalazł swoje odzwierciedlenie m.in. w debiucie na rynku NewConnect, który nastąpił 03.01.2012 roku. Firma oferuje także zakup winiet za przejazd autostradami we Francji, Hiszpanii i Włoszech, jak również za przejazd tunelami Mont Blanc oraz Frejus.


4trucks.pl / Uboat Line SA

Przeczytaj też:
Bilety dla kierowców przekraczających granicę Polski w Korczowej

Wprowadzenie biletów ma na celu wyeliminowanie kolejki ciężarówek wzdłuż drogi czekających na odprawę.

Jak jeździmy w Niemczech?

Przedstawiamy wyniki 2-tygodniowej kontroli funkcjonariuszy BAG oraz policji na mocno uczęszczanej Bundesautobahn 2 (A2).

Szkolenia w Inter Cars samochody ciężarowe 

 W październiku Inter Cars kontynuuje szkolenia ShowTruck dla specjalistów od rynku ciężarowego.

Valeo na IAA 2018

Firma Valeo zaprezentowała najnowsze osiągnięcia dedykowane branży transportowej. Skupiają się one w trzech obszarach: elektryfikacji, pojazdów autonomicznych i mobilności cyfrowej.

Odblaski w ciężarówkach

Aż trzy na cztery pojazdy ciężarowe w Polsce nie spełniają norm w zakresie oznakowania odblaskowego stanowiąc potencjalne zagrożenie na drodze – raport 3M.

Hybrydowa Scania - odkrywamy jej tajemnice

Podczas targów IAA w Hanowerze na stoisku Scania zaprezentowana zostanie hybryda plug-in (PHEV), stworzona na bazie pojazdu nowej generacji.

Konkurs Valeo

Niedawno, na łamach naszego portalu, publikowaliśmy artykuł dotyczący wymiany sprzęgła w pojeździe ciężarowym.

UE: przepisy dotyczące wymiarów i obciążeń pojazdów

Komisja Europejska wzywa Polskę, Niemcy i Słowenię do pełnego wdrożenia do ustawodawstwa krajowego przepisów UE w sprawie maksymalnych obciążeń i wymiarów określonych pojazdów drogowych.

Czy będzie można zdalnie wyłączyć ciężarówkę?

Brytyjscy naukowcy pracują nad takim rozwiązaniem.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL