WITD: Kontrole autobusów

WITD: Kontrole autobusów

W dniu 26 listopada 2012 r., inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie, rozpoczęli zintensyfikowane kontrole pojazdów przeznaczonych do przewozu osób.

Działania mają na celu weryfikację stanu trzeźwości kierujących, liczby przewożonych pasażerów oraz stanu technicznego autobusów. Czynności prowadzone są równocześnie w Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu i Nowym Sączu. Inspektorzy do prowadzonych działań wykorzystają pojazdy oznakowane i nieoznakowane.

Do dnia 28 listopada 2012 r., dokonano łącznie 480 kontroli na terenie całego województwa małopolskiego, podczas, których:
- Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców, w tym jednego kierowcę autobusu linii regularnej, który przewoził w Zakopanem 30 pasażerów m.in. młodzież szkolną, a zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyniosła 0,38 promila.
- Nałożono 60 mandatów karnych: w tym 4 mandaty za przewóz osób w liczbie przekraczającej określoną w dowodzie rejestracyjnym (2x1 osoba za dużo, 1x4 osoby za dużo i 1x7 osób za dużo).
- Zatrzymano 35 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

Mając na uwadze bezpieczeństwo przewożonych pasażerów, inspektorzy będą baczniej przyglądać się przewozowi osób, celem wyeliminowania wszelkich nieprawidłowości.


4trucks.pl / WITD Kraków

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL