Obligacje Uboat Line S.A. zadebiutują na rynku Catalyst

Obligacje Uboat Line S.A. zadebiutują na rynku Catalyst

W środę 28 listopada 2012 r. na rynku Catalyst rozpoczną się notowania obligacji serii A. spółki Uboat Line S.A.

Do obrotu trafi 650 obligacji, o wartości nominalnej 1.000 zł każda. Oznacza to, że spółka pozyskała w sumie 650 tys. zł. Fundusze zostaną przeznaczone m.in. na intensyfikację działalności operacyjnej w sektorze związanym z obsługą przepraw promowych oraz spedycji towarów skonteneryzowanych. Dzięki temu spółka zwiększy swoje przychody, co przyczyni się do umocnienia pozycji lidera na rynku usług z zakresu obsługi przepraw promowych.

- Niebawem nasza spółka będzie notowana na dwóch rynkach. Pierwszym jest NewConnect, gdzie zadebiutowaliśmy 03.01.2012 r. Teraz przyszedł czas na kolejny debiut tym razem na rynku Catalyst - mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu Uboat Line SA. - Dostrzegamy korzyści związane z funkcjonowaniem na rynku kapitałowym, który daje realne możliwości pozyskania funduszy na rozwój naszej spółki. Środki na ten cel pozyskaliśmy m.in. w ramach emisji obligacji. W ten sposób wykonaliśmy znaczący krok w kierunku stopniowej rezygnacji z finansowania factoringiem, co spowoduje, obniżenie kosztów działalności operacyjnej. Uzyskana w ten sposób nadwyżka zasili m.in. kapitał obrotowy spółki, dzięki temu zyskamy możliwość wcześniejszej rezerwacji większej ilości miejsc na promach. Odbiorcy naszych usług zyskają dostęp do biletów promowych po atrakcyjnych cenach, co spowoduje dalszy wzrost przychodów naszej spółki. Równie istotne znaczenie ma pomyślny przebieg współpracy z największymi armatorami, oferującymi usługi promowe na najbardziej atrakcyjnych szlakach komunikacyjnych w Europie, dzięki temu nasza spółka uniezależniła się od pośredników ma także zapewnione stabilne podstawy dalszego rozwoju.

Intensywny rozwój działalności operacyjnej spółki znalazł swoje odzwierciedlenie także w jej wynikach finansowych. Zysk netto Uboat Line S.A. w III kw. 2012 r., wyniósł 473,4 tys. zł. Narastająco od początku stycznia do końca września tego roku firma odnotowała zysk netto na poziomie 679,4 tys. zł. Tymczasem zysk netto w analogicznym okresie poprzedniego roku zamknął się kwotą 89,6 tys. zł. Znacząco wzrosły także przychody ze sprzedaży z 3,5 mln zł w III kwartale 2011 roku do 7,8 mln zł w III kwartale 2012 roku. Również ostatni kwartał tego roku przyniesie dalszy wzrost zysków, m.in. dzięki intensyfikacji działalności.

Spółka powstała w 2008 roku. Jej oferta zawiera usługi z zakresu organizacji przepraw promowych dla samochodów ciężarowych oraz dostawczych różnej wielkości, w obrębie całej Europy. Firma współpracuje z renomowanymi armatorami, dzięki temu swoim klientom oferuje także transport ładunków skonteneryzowanych. Za pośrednictwem Uboat Line S.A. można również dokonać rezerwacji tanich biletów promowych na rejsy pasażerskie na promy do Szwecji, Anglii, Irlandii oraz innych portów. Spółka jest liderem w obrębie tego rynku. Firma oferuje także zakup winiet za przejazd autostradami we Francji, Hiszpanii i Włoszech, jak również za przejazd tunelami Mont Blanc oraz Frejus.


4trucks.pl / Uboat Line SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL