Firma FASC montuje pierwszy egzemplarz modelu LF na Tajwanie

Firma FASC montuje pierwszy egzemplarz modelu LF na Tajwanie

Pierwszy egzemplarz zmontowanej lokalnie ciężarówki DAF LF przeznaczonej do dystrybucji opuścił linię produkcyjną w zakładzie FASC na Tajwanie.

Firma DAF istnieje na rynku tajwańskim od 2006 roku i jest tam wiodącym producentem pojazdów ciężarowych.

Firma FASC (Formosa Automobile Sales Corporation), odpowiedzialna za marketing i sprzedaż samochodów ciężarowych DAF na Tajwanie, montuje dwa modele popularnych ciężarówek przeznaczonych do dystrybucji: 12-tonowy LF45 i 17-tonowy LF55. - Model LF jest wyjątkowo zwrotny, a dzięki łatwemu dostępowi do kabiny oraz niskiej masie własnej doskonale sprawdza się w miejskim i regionalnym transporcie dystrybucyjnym - powiedział Seiko Chen, prezes firmy FASC. - Dzięki modelowi LF chcemy wzmocnić naszą pozycję na Tajwanie. W przyszłym roku planujemy zmontować 200 egzemplarzy.

Zestawy SKD
Pojazdy DAF LF są montowane na Tajwanie z wykorzystaniem tzw. zestawów SKD (ang. Semi Knocked Down - częściowo zdemontowane), które są dostarczane z fabryki Leyland w Wielkiej Brytanii do Tajpej. Pracownicy zakładów montażowych FASC zostali przeszkoleni w firmie DAF. Dzięki temu jakość ciężarówek składanych na Tajwanie w niczym nie odbiega od jakości pojazdów produkowanych w Europie. Od 2006 roku firma Formosa, poza modelem LF, montuje także popularne pojazdy DAF serii CF85.

- Niemal rok temu firma FASC zmontowała tysięczny egzemplarz DAF CF85. Wraz z rozpoczęciem montażu modeli LF45 i LF55 osiągnęliśmy kolejny kamień milowy w naszej współpracy - powiedział Michiel Kuijs, dyrektor sprzedaży międzynarodowej w firmie DAF Trucks NV. - Jesteśmy dumni, że posiadamy tak profesjonalnego i dobrze prosperującego partnera, jak FASC, z którą wspólnie pracujemy nad rozwojem działalności firmy DAF Trucks na Tajwanie.


4truck.pl / DAF Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL