Karambol na drodze krajowej nr 8

Karambol na drodze krajowej nr 8

Trzy osoby zginęły, a pięć zostało rannych w karambolu, do którego doszło w sobotę w miejscowości Zambrzyce Króle (woj. podlaskie).

- W wypadku brały udział cztery samochody ciężarowe, citroen berlingo i bus iveco - poinformowała st. asp. Aneta Łukowska, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Ofiary wypadku to trzech mężczyzn podróżujących busem. 

Według ustaleń policji, 37-letni Białorusin, jadący od strony Białegostoku ciągnikiem siodłowym, z nieustalonych powodów zjechał na przeciwległy pas ruchu. Najpierw zaczepił o tył naczepy, mijającej go ciężarówki, potem uderzył w jadącą za nią, kolejną ciężarówkę (litewską), która po wypadku zjechała do rowu i przewróciła się na bok. Za nią jechał citroen berlingo, którego kierowca - chcąc uniknąć czołowego zderzenia - zjechał do rowu.

Za nim jechał iveco, którego kierowca nie zdołał uniknąć wypadku. Uderzony czołowo bus został zepchnięty z drogi i dachował. Zginęły trzy osoby z tego samochodu, cztery kolejne trafiły do szpitala. Ranny został także białoruski kierowca ciągnika siodłowego, który ma złamaną rękę.

W wypadku uczestniczyła też kolejna ciężarówka, jadąca za iveco. Jej kierowca nie zdołał wyhamować i wjechał w ciągnik siodłowy Białorusina i iveco.

Droga była zablokowana przez siedem godzin.


4trucks.pl / kontakt24.tvn.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL