Technologia AMT Goodyeara

Technologia AMT Goodyeara

Jeden z najlepszych wynalazków 2012 roku według magazynu "Time".

Technologia AMT (ang. Air Maintenance Technology), umożliwiająca automatyczne utrzymanie optymalnego ciśnienia w oponach, została określona mianem jednego z najlepszych tegorocznych wynalazków w plebiscycie czasopisma "Time". To już kolejne wyróżnienie dla tej innowacji, wcześniej uzyskała również nagrodę "Przełomu 2012 Roku" przyznawaną przez magazyn "Popular Mechanics" oraz nagrodę od pisma "Car & Driver".

Co roku redakcja technologiczna magazynu "Time" sporządza listę najważniejszych innowacji minionych dwunastu miesięcy. W tym roku na liście znalazło się 25 wynalazków - obok technologii AMT Goodyeara wyróżniono między innymi skafander kosmiczny Z-1 opracowany przez NASA, samochód elektryczny Tesla Model S oraz generator chmur w pomieszczeniach zamkniętych.

Opracowana przez Goodyear technologia pomoże utrzymywać optymalne ciśnienie w oponach, co przełoży się na znaczne oszczędności w zużyciu paliwa. Wszystkie elementy układu, w tym zminiaturyzowany kompresor, znajdą się wewnątrz opony.

- Kiedy ciśnienie spadnie poniżej wyznaczonego poziomu, wewnętrzny regulator otwiera zawór, umożliwiając dostęp powietrza do przewodu pompującego. Obracająca się opona spłaszcza przewód, przeciskając powietrze przez jednokierunkowy zawór do wnętrza opony - napisali dziennikarze "Time’a".

- Czujemy się zaszczyceni przyznaniem nam tytułu jednego z najlepszych wynalazków 2012 rok przez magazyn "Time". Nagroda ta jest zwieńczeniem pracy naszych inżynierów w Akron i Luksemburgu oraz zaangażowania w produkcję innowacyjnych produktów. Opona, która potrafi sama utrzymywać właściwe ciśnienia powietrza jest czymś na co kierowcy czekali od lat. Ten przełom technologiczny z pewnością zyska ich uznanie -  powiedział Jean-Claude Kihn, dyrektor techniczny Goodyeara.

Technologia AMT jest obecnie rozwijana przez Goodyeara w ośrodkach w Akron i Luksemburgu, nie jest jeszcze dostępna w regularnej sprzedaży.

"Time" dołącza do czasopism "Popular Mechanics" i "Car & Driver", które doceniły już technologię rozwiniętą przez firmę Goodyear. W październiku br. magazyn „Popular Mechanics” wyróżnił AMT nagrodą „Przełomu 2012 roku”. W grudniu ubiegłego roku czasopismo „Car & Driver” określiło AMT mianem jednej z dziesięciu najbardziej obiecujących technologii przyszłości.

Pełną listę "Najlepszych Wynalazków Roku 2012" magazynu "Time" można znaleźć w wydaniu z 12 listopada br. lub w Internecie: http://tiny.cc/gv2cnw


4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL