DSV wzmacnia swoją pozycję

DSV wzmacnia swoją pozycję

Grupa DSV systematycznie od kilku rozwija swoją działalność na rynkach państw Ameryki Łacińskiej.

Z początkiem listopada 2012 DSV Air & Sea Holding A/S przejęło pozostały pakiet 60 proc. akcji firmy DSV GL Latin America S.A.

Ameryka Łacińska oferuje niezliczone możliwości rozwoju dla film zajmujących się zarówno logistyką, jak i spedycją, lecz jest także bardzo trudnym rynkiem, ze względu na specyficzne uregulowania prawne oraz regionalne praktyki handlowe. Właśnie z tego względu DSV zdecydowało się na rozszerzanie swojej działalności w sposób kontrolowany, poprzez wspieranie lokalnych operatorów. Ze względu na wyjątkowo owocną współpracę z Los Inkas, firmą działającą na rynkach Peru, Chile i Argentyny, oraz rosnące zainteresowanie światowych partnerów grupy, DSV zdecydowało się wzmocnić swoją obecność w Ameryce Łacińskiej.

- Pierwszym krokiem było założenie w czerwcu tego roku filii DSV w Brazylii, która już w tej chwili świadczy szeroki zakres usług logistycznych dla General Motors na tym rynku. Kolejnym było przejęcie pozostałych 60 proc. akcji spółki DSV-GL Latin America S.A. od naszego partnera joint venture Los Inkas S.A. - mówi Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air & Sea. - Od listopada, grupa DSV ma pełną kontrolę nad logistyką i spedycją odbywającą się za pośrednictwem DSV-GL na terenach takich państw jak Argentyna, Chile i Peru.


4trucks.pl / Grupa DSV

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL