Skradzione pojazdy za 225 tys. zł

Skradzione pojazdy za 225 tys. zł

W dniu 1 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie (Podlaski OSG) nie dopuścili do wywozu z Polski pięciu samochodów pochodzących z przestępstwa.

Łączna wartość pojazdów to ok. 225 tys. zł. Skradzione w Norwegii i Niemczech auta przewozili na lawetach obywatele Litwy.

W czwartek funkcjonariusze SG zatrzymali w Augustowie samochód z przyczepą, na której wieziono cztery Hondy. Sprawdzenie w bazach danych wykazało, że wszystkie cztery auta figurują w Systemie Informacyjnym Schengen jako skradzione w Norwegii. Kierowca i pasażer nie mieli ani dokumentów ani kluczyków przewożonych samochodów. Twierdzili, że odebrali z parkingu już załadowaną lawetę i mieli ją tylko przewieźć z Holandii na Litwę - zgodnie z poleceniem zleceniodawcy, do którego mają jedynie telefon kontaktowy.

Wśród zabezpieczonych przez funkcjonariuszy SG pojazdów były: trzy hybrydowe Hondy Civic (dwuletnia, wyceniona na 50 tys. zł oraz dwie trzyletnie - każda warta 45 tys. zł) i dziesięcioletnia Honda CRV (o wartości 28 tys. zł).

W tym samym dniu, również w Augustowie, funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli innego obywatela Litwy, który wiózł na lawecie sześcioletnią toyotę RAV4 (o szacunkowej wartości 55 tys. zł). Po sprawdzeniu auta w SIS okazało się, że samochód skradziono w Niemczech. Kierowca twierdził, że przewozi pojazd na polecenie swojego pracodawcy.

Wszyscy zatrzymani obywatele Litwy wraz ze skradzionymi samochodami zostali przekazani funkcjonariuszom Policji w Augustowie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.


4trucks.pl / Straż Graniczna

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL