Bez korków na 1 listopada

Bez korków na 1 listopada

Już po raz trzeci przed 1 listopada powstała specjalna baza planowanych utrudnień na drogach, zebrana przez Media Mobile Nordic.

Informacje będą aktualizowane na bieżąco, także podczas święta, w nawigacjach obsługujących technologię TMC. Dane wspomogą posiadaczy m.in. nawigacji Mio, które wykorzystują informacje zebrane przez operatora.

1 listopada w tym roku będzie też początkiem wydłużonego weekendu. Wzmożony ruch na drogach i zmiany w organizacji ruchu spowodują utrudnienia dla kierowców. Kiedy podczas Wszystkich Świętych na ulice wyjadą tysiące zmotoryzowanych, aby oddać cześć bliskim, wprowadzone zmiany mogą zaskoczyć wielu z nich. Zagubienie się w gąszczu pozamykanych ulic i dziesiątek innych samochodów może zamienić podróż w koszmar.

Na takie sytuacje specjalnie przygotowują się dostawcy usług TMC dla nawigacji. Jedną z takich firm jest Media Mobile Nordic, która już po raz trzeci przed 1 listopada przygotowuje specjalną bazę planowanych utrudnień na drogach. Firma udostępnia swoje dane m.in. dla nawigacji marki Mio.

Rozbudowana baza danych
Centralnym punktem informacji o utrudnieniach na drodze w przypadku tego operatora jest Centrum Przetwarzania Informacji o Ruchu Drogowym. To tutaj spływają wszystkie istotne informacje. Zbierane są m.in. od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, lokalnych zarządów dróg, a także flot pojazdów współpracujących z operatorem.

Kooperacja z zarządami dróg oznacza, że baza danych planowanych objazdów na Wszystkich Świętych jest aktualna, a dane są wprowadzone do systemu z wyprzedzeniem. Dzięki temu, gdy posiadacze nawigacji uruchomią swoje urządzenia z TMC 1 listopada, ich sprzęt pobierze aktualizację komunikatów o utrudnieniach na drodze, która uwzględni wszystkie aktualne zmiany w organizacji ruchu. Także te, które obejmują zmiany wokół cmentarzy.

Aktualna sytuacja na drodze
Centrum Przetwarzania Informacji o Ruchu Drogowym to również operatorzy, którzy dokonują dodatkowej weryfikacji gromadzonych danych. Dbają, by w systemie pojawiały się wszystkie istotne dla kierowców informacje. Dlatego 1 listopada pełen zespół operatorów systemu będzie pracował, aby weryfikować materiały zbierane automatycznie i uzupełniać bazę o informacje zebrane ręcznie.

Nowe zdarzenia pojawiają się w systemie w czasie około 2 min od ich powstania. Są to nie tylko tworzone na bieżąco objazdy, ale także dynamicznie powstające korki i inne utrudnienia. Informacja o zdarzeniu na drodze jest ważna przez 30 minut. Po tym czasie jest aktualizowana. Dzięki temu 1 listopada wszyscy użytkownicy nawigacji wyposażonych w TMC dostaną aktualne wiadomości, którędy dojechać do wybranego cmentarza czy ominąć korki tworzące się na drogach dojazdowych do nich.

Pośród nawigacji marki Mio w TMC wyposażono urządzenia Spirit 495LM, Spirit 497LM, Spirit 695LM, Spirit 697LM oraz Spirit 485, Spirit 685, Spirit 687. Wszystkie one umożliwiają korzystanie z usługi informowania o ruchu drogowym, dostępnej m.in. na terenie Polski bez żadnych dodatkowych opłat.


4trucks.pl / MiTAC International Corporation

Przeczytaj też:
Taniej, szybciej i wygodniej na odcinku A4 Katowice-Kraków. Poznaj A4Go

Skorzystanie z oferowanych przez Stalexport Autostradę Małopolską automatycznych form płatności wiąże się z wieloma korzyściami.

 

Zmasowana akcja GDDKiA - to nie jest pomiar prędkości

W dniu 23 stycznia rozpoczął się tegoroczny Generalny Pomiar Ruchu, który wykonywany jest co pięć lat.

 

Nowy odcinek S7 oddany do użytku kierowców

GDDKiA oddała do ruchu kolejne dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na granicy województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Flotowe Trendy 2017

Konferencja flotowej mobilności

Bezpłatna aplikacja mobilna dla klientów systemu viaTOLL

Od 18.11 użytkownicy systemu viaTOLL mogą korzystać z bezpłatnego narzędzia mobilnego dostępnego dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Weekendowe ograniczenia w ruchu dla pojazdów pow. 12t

W weekend 14-15 sierpnia spodziewany jest zakaz ruchu pojazdów o dmc. powyżej 12t. Otwarcie jezdni na Trasie AK i Wisłostradzie w Warszawie

8 sierpnia kierowcom zostanie udostępniona przebudowana ul. Wybrzeże Gdyńskie pod węzłem Wisłostrada, 9 sierpnia zaś planowane jest oddanie  nowej jezdni południowej Trasy AK i łącznic na węźle Wisłostrada. GDDKiA i NBR wspierają innowacje na polskich drogach

Blisko 40 mln zł przeznaczą Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na projekty B+R, służące rozwojowi technologii budowy oraz remontu dróg i poprawie bezpieczeństwa uczestników ruchu. Wreszcie bez korków w Jankach i Raszynie

W piątek, 17 lipca br., obwodnica Janek, czyli nowo wybudowana trasa S8 z Opaczy do Janek została oddana do ruchu.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje