WITD: Niesprawne auto dzień po przeglądzie

WITD: Niesprawne auto dzień po przeglądzie

W dniu 23.10.2012 r. w miejscowości Bytów Inspektorzy Transportu Drogowego ze Słupska zatrzymali do kontroli drogowej dwa zespoły pojazdów, którymi wykonywano krajowy transport drogowy płyt betonowych.

Oba pojazdy należały do tego samego przewoźnika.

W trakcje kontroli stanu technicznego zespołu pojazdów stwierdzono liczne nieprawidłowości między innymi:

Pojazd marki MAN wraz z przyczepą marki KOEGEL: nadmiernie zużyty bieżnik opon na drugiej osi samochodu ciężarowego, różna rzeźba bieżnika na drugiej osi pojazdu, nieszczelny układ pneumatyczny, niesprawne światło mijania z prawej strony, niesprawne światła przeciwmgłowe; niesprawne światła cofania oraz uszkodzona osnowa opony na drugiej osi przyczepy, nieprawne światła przeciwmgłowe, niesprawne światła cofania, uszkodzone klosze lamp tylnych, niesprawne światło pozycyjne z lewej strony w przyczepie, niesprawne światła "STOP" w przyczepie. Kierowca nie okazał dowodów rejestracyjnych, gdyż zostały zatrzymane w dniu 16.10.2012 r. przez Inspektora Transportu Drogowego w innej części kraju. Na okazanym pokwitowaniu zatrzymania dowodów rejestracyjnych widniały te same usterki co stwierdzone przez Inspektora w dniu 23.10.2012 r. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż kierowca okazał zaświadczenia potwierdzające przeprowadzenie badań technicznych w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w dniu 22.10.2012 r.

Pojazd marki RENAULT wraz z naczepą marki VAN HOOL: mechanicznie zużyte bieżnik opony na prawym kole - widoczna osnowa opony, niesprawne oświetlenie pojazdu, luzy na tulei resoru, luzy w układzie kierowniczym, nieszczelny układ pneumatyczny., niesprawne światło cofania oraz przeciwmgielne, niesprawny układ hamulcowy, mechanicznie zużyty bieżnik opona na pierwszej, drugiej i trzeciej osi prawego i lewego koła - widoczna osnowa opony, różna rzeźba bieżnika opony na drugiej osi pojazdu. W tym przypadku kierowca okazał dokument potwierdzający przeprowadzenie badań technicznych w dniu 01.10.2012 r.

Ze względu na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym pojazdy skierowano na parking administracyjny.


4trucks.pl / WITD Gdańsk

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL