Pomoc De Minimis dla produktów Schwarzmüller

Pomoc De Minimis dla produktów Schwarzmüller

W ramach pomocy De Minimis rządu federalnego dla gospodarki transportowej, przedsiębiorstwa, które zajmują się transportem towarów ciężkimi pojazdami transportowymi, mogą składać w Niemczech wnioski o zwrot inwestycji.

Jest to możliwe dla licznych produktów Schwarzmüller, o czym chętnie firma informuje swoich Klientów.

W razie doposażenia pojazdów różnym wyposażeniem dodatkowym Schwarzmüller, państwo przejmuje znaczną część kosztów. Obejmuje to przykładowo doposażenie w celu lepszego zabezpieczenia ładunku, jak również działania związane z poprawą ochrony środowiska i emisji hałasu, jak owiewki (dyfuzory), czy środki służące zwiększeniu efektywności, jak systemy telematyczne.

W przypadku efektywnego doposażenia Klienci Schwarzmüller uzyskują - obok pomocy państwowej do 1 400 euro - inne dodatkowe korzyści. Z jednej strony można znacznie zoptymalizować koszty i czas. Z innej strony znacznie zwiększa się bezpieczeństwo towaru.

Maksymalna kwota wsparcia wynosi 33 000 euro rocznie na dane przedsiębiorstwo, przy czym kwota ta wynika z liczby ciężkich pojazdów użytkowych, które dopuszczono do ruchu przed październikiem poprzedniego roku. Okres wnioskowania o pomoc De Minimis 2013 rozpoczyna się 1 października 2012 a kończy 28 lutego 2013.

Szczegółowe informacje oraz wszelkie formularze i dokumentacja znajdują się w Federalnym Urzędzie Transportu Towarów na stronie www.bag.bund.de 


4trucks.pl / Schwarzmüller Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL