Ciśnienie pod Kontrolą 2012

Ciśnienie pod Kontrolą 2012

Dziś rozpoczyna się ósma edycja ogólnopolskiej akcji Michelin "Ciśnienie pod Kontrolą".

Jej celem jest podnoszenie świadomości kierowców oraz ich edukowanie na temat znaczenia prawidłowego ciśnienia w oponach. W dniach 22-26 października 2012 r. w 49 serwisach sieci Euromaster będą prowadzone bezpłatne pomiary, a zebrane wyniki posłużą do stworzenia mapy poziomu ciśnienia w oponach polskich samochodów.

Każdy kierowca, który w dniach 22-26 października 2012 r. odwiedzi jeden z 49 serwisów sieci Euromaster, będzie mógł wziąć udział w akcji Michelin "Ciśnienie pod Kontrolą". Podczas tego tygodnia organizatorzy przeprowadzą pomiary ciśnienia oraz głębokości bieżników w oponach aut, a także będą edukować na temat wpływu prawidłowego ciśnienia na bezpieczeństwo, ekonomię i ekologię jazdy samochodem. Od 2005 roku, gdy Michelin przeprowadził akcję w Polsce po raz pierwszy, świadomość dotycząca ciśnienia w oponach wrosła o 20 proc. wśród kierowców.

W ramach tegorocznej ósmej z kolei edycji akcji "Ciśnienie pod Kontrolą" organizowany jest również konkurs, w którym można wygrać jeden z 10 kompletów letnich opon Grupy Michelin. Każdy kierowca uczestniczący w pomiarach otrzyma kupon konkursowy, który po wypełnieniu należy wrzucić do specjalnej urny stojącej w punkcie obsługi klienta serwisu sieci Euromaster. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w listopadzie.

Michelin podczas akcji "Ciśnienie pod Kontrolą" uświadamia, jak nienapompowane opony wpływają na drogę hamowania, przyczepność, żywotność opony czy zużycie paliwa.

Badania firmy pokazują, że utrzymywanie właściwego ciśnienia wpływa na:
- bezpieczeństwo jazdy, zapewniając większą przyczepność i krótszą drogę hamowania;
- trwałość opony poprzez wydłużenie czasu jej użytkowania o jeden sezon;
- ekonomię i ekologię jazdy - prawidłowo napompowana opona zmniejsza zużycie paliwa o ok. 0,3 l na 100 km.

Nieprawidłowy poziom ciśnienia w oponach zwiększa również ryzyko eksplozji opony, co wynika z nieprawidłowego rozłożenia nacisku osi pojazdu na podłoże oraz zmiany powierzchni styku opony z nawierzchnią.

"Ciśnienie pod Kontrolą" to część międzynarodowego programu Michelin prowadzonego pod hasłem "Fill Up With Air". Ponadto firma działa w Stowarzyszeniu Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (GRSP - Global Road Safety Partnership) i od wielu lat jest zaangażowana w projekty związane z promowaniem wśród kierowców bezpiecznych zachowań na drodze.

Michelin podpisał także Światowe Zobowiązanie do Poprawy Bezpieczeństwa Drogowego (Global Road Safety Commitment), aby wspierać Dekadę Działania na Rzecz Bezpieczeństwa Drogowego, 2011-2020 ONZ. Grupa Michelin, która od ponad 40 lat jest zaangażowana w poprawę bezpieczeństwa na drogach, zobowiązuje się w Deklaracji do podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Michelin jest również organizatorem ROad Safety for Young People in Europe (ROSYPE) - największego europejskiego programu edukacyjnego na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, współfinansowanego przez Komisję Europejską. Celem programu ROSYPE jest zmiana zachowań najmłodszych użytkowników dróg. Główną przyczyną śmierci młodzieży do lat 21 są wypadki drogowe. W ciągu trzech lat (2009-2012) program objął około 730 tys. młodych ludzi w 15 europejskich krajach.


4trucks.pl / Michelin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL