Polscy mechanicy naprawiali samochody na drogach Francji

Polscy mechanicy naprawiali samochody na drogach Francji

Mechanicy Startera wśród najlepszych załóg europejskich - usunęli aż 70 proc. awarii pojazdów.

Mechanicy firmy Starter wzięli udział w paneuropejskim przedsięwzięciu France Assistance, francuskiej organizacji świadczącej usługi assistance drogowego, w którego ramach Starter współorganizował pomoc dla klientów swoich partnerów z Holandii (ANWB) i Niemiec (ADAC), wiodących europejskich automobilklubów. Celem przedsięwzięcia France Assistance było zwiększenie skuteczności napraw na drogach Francji w okresie wakacji. Polscy mechanicy znaleźli się w czołówce europejskich mechaników pod względem skuteczności napraw na drodze, z rezultatem 70 proc. usuniętych awarii.

Sześciu mechaników firmy Starter, wraz z najlepszymi mechanikami innych krajów europejskich, pracowało przez cały okres letni na drogach Francji, pomagając przede wszystkim kierowcom z Niemiec i Holandii, którzy przyjechali do tego kraju na wakacje. Polscy mechanicy naprawiali samochody przede wszystkim w kurortach wypoczynkowych nad Zatoką Biskajską oraz na trasie przejazdowej z Holandii do Hiszpanii.

- Dzięki dużemu doświadczeniu i fachowej wiedzy, nasi mechanicy osiągnęli jeden z najlepszych wyników napraw samochodów na drodze wśród najlepszych europejskich mechaników. Ich skuteczność wyniosła 70 proc. i dorównuje wynikom mechaników ADAC w Niemczech oraz ANWB w Holandii. Taki wynik oznacza, że Starter należy do czołówki firm europejskich świadczących profesjonalną pomoc na drodze - powiedział Marek Zefirian, prezes zarządu firmy Starter.

Polscy mechanicy usunęli aż 267 awarii, dzięki czemu tylu kierowców mogło kontynuować swoją podróż, bez konieczności holowania pojazdu do warsztatu. Wielkim zaskoczeniem dla zagranicznych kierowców była obecność polskich patroli assistance drogowego, a wysoki poziom techniczny przez nie reprezentowany wzbudzał bardzo pozytywne reakcje.

Profesjonalny sprzęt, który znajduje się na pokładzie samochodów serwisowych Starter, umożliwia usunięcie wielu awarii.

Wśród najczęstszych przypadków, z jakimi z sukcesem na co dzień mierzą się mechanicy Startera, są:
• kłopoty z elektryką, w tym rozładowane akumulatory, problemy z zasileniem i oświetleniem pojazdów;
• uszkodzenia opon i mocowania kół - za pomocą pokładowej instalacji pneumatycznej mechanik Startera napompuje opony nawet całkiem pozbawione powietrza, czego kierowca podręczną pompką nie jest w stanie zrobić, a kluczem pneumatycznym w kilka sekund odkręci koło;
• niesprawny alarm, który można dezaktywować;
• zatrzaśnięte kluczyki, zablokowana stacyjka, czy problemy z mechanizmami zamków;
• niesprawne elementy sterujące układem przeniesienia napędu, które wymagają doraźnej naprawy cięgien i linek lub też odblokowanie automatycznej skrzyni biegów;
• kłopoty z układem paliwowym, które wymagają interwencji mechanika w zakresie nieszczelności lub jego odpowietrzenia; kierowca może również liczyć na dowóz paliwa, którego akurat zabrakło w baku.

Szczegóły na stronie: www.starter24.pl 


4trucks.pl / Starter

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL