WITD: Ładunek ponadgabarytowy

WITD: Ładunek ponadgabarytowy

W dniu 9 października inspektorzy z Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole pojazdów nienormatywnych poruszających się po ulicach Poznania.

Kontroli poddano m.in. zestaw składający się z ciągnika siodłowego i naczepy nisko-platformowej, którą przewożona była koparka. Pomiarów dokonano na punkcie kontrolnym wyznaczonym do mierzenia i ważenia pojazdów znajdujący się przy ulicy Lutyckiej.

Wykonane pomiary potwierdziły, że rzeczywiste naciski osi pojazdów na jezdnię znacznie przekraczają dopuszczalne normy, oscylując wokół 18 ton na osi pojedynczej napędowej. Pojazd poruszał się po drodze o dopuszczalnym nacisku na oś 10 ton. Ponadto inspektorzy stwierdzili brak jakiegokolwiek zabezpieczenia przewożonego ładunku w postaci ogromnej koparki.

Rzeczywista masa całkowita pojazdów wyniosła ponad 60 ton. Kontrola dokumentacji wykazała, że podmiot wykonujący przejazd nie posiada wymaganych zezwoleń. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami, pojazdy zostały skierowane na parking strzeżony. Kierujących ukarano mandatami karnymi, natomiast wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.


4trucks.pl / WITD Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL