Uboat Line S.A. stawia na międzynarodowe rynki

Uboat Line S.A. stawia na międzynarodowe rynki

Notowana na rynku NewConnect spółka Uboat Line S.A. systematycznie rozwija usługi z zakresu obsługi przepraw promowych w obrębie najistotniejszych szlaków komunikacyjnych w Europie.

Firma nawiązała stałą współpracę z największymi przewoźnikami promowymi na naszym kontynencie. Są to m.in. DFDS Seaways, Unity Line, Eckerö Line, Brittany Ferries i Scandlines, Dzięki temu spółka uniezależniła się od pośredników. Skorzystali na tym także klienci Uboat Line S.A., którzy zyskali dostęp do tańszych biletów. Spowodowało to zwiększenie ilości zleceń, co przełożyło się na znaczący wzrost przychodów spółki.

- Oferujemy obsługę przepraw promowych m.in. w kierunku krajów skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Francji. To rynki o bardzo dużym potencjale rozwoju, który z powodzeniem potrafimy wykorzystać - mówi Grzegorz Misiąg, prezes zarządu Uboat Line S.A. - Naszym klientom zapewniamy pełen pakiet usług transportowych, który dotyczy obsługi przepraw promowych, związanych z transportem towarów jaki i ludzi. Działalność spółki nie ogranicza się jedynie do europejskich szlaków transportowych. Firma z powodzeniem obsługuje zlecenia na transport skonteneryzowany z całego świata.

Uboat Line S.A. dysponuje także siecią własnych agentów nadawczo-odbiorczych rozlokowanych na całym świecie. Dzięki temu prowadzi stały monitoring przesyłanych towarów. Doświadczenie, zdobyte na międzynarodowych rynkach umożliwiło wypracowanie optymalnych procedur, które zapewniają szybkie sprowadzenie, z każdego zakątka świata, do Polski towaru o dowolnej masie i gabarytach.

Intensywna działalność spółki znalazła swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych. Zysk netto Uboat Line S.A. w II kw. 2012 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrósł o 570%. Firma w okresie od 1 kwietnia 2012 roku do 30 czerwca 2012 roku wygenerowała zysk netto w wysokości 74,9 tys. zł. Przychody ze sprzedaży znacząco wzrosły z poziomu 1,9 mln zł w II kwartale 2011 roku do 5,6 mln zł w II kwartale 2012 roku.

Spółka powstała w 2008 roku. Jej oferta zawiera usługi z zakresu organizacji przepraw promowych dla samochodów ciężarowych oraz dostawczych różnej wielkości, w obrębie całej Europy. Firma współpracuje z renomowanymi armatorami, dzięki temu swoim klientom oferuje także transport ładunków skonteneryzowanych. Za pośrednictwem Uboat Line S.A. można również dokonać rezerwacji tanich biletów promowych na rejsy pasażerskie na promy do Szwecji, Anglii, Irlandii oraz innych portów. Spółka jest liderem w obrębie tego rynku. Jej dynamiczny rozwój znalazł swoje odzwierciedlenie m.in. w debiucie na rynku NewConnect, który nastąpił 03.01.2012 roku.

Firma należy do szeregu międzynarodowych organizacji, skupiających firmy z branży spedycyjnej. Spółka jest członkiem m.in. European Freight Forwarders Assostiation - Zrzeszenie Spedytorów Międzynarodowych, a także Polskiej Izby Spedytorów i Logistyki (PISiL). Izba należy do International Federation of Freight Forwarders Associations (FIATA) - jednej z największych na świecie organizacji, skupiających spółki z branży spedycyjnej. PISiL jest także członkiem European Organisation for Forwarding and Logistics (CLECAT).


4trucks.pl / Uboat Line S.A.

Przeczytaj też:
Kobieta kierowca, która podbiła Rosję

Ekaterina Mironova, 28-letnia kierowca ciężarówki zachęca inne dziewczyny żeby wsiadły za kółko.

Okradzione ciężarówki w Niemczech

Minionej nocy niedaleko Koblenz zgłoszono, policji autostradowej, kradzież w kabinach dwóch ciężarówek.

Tachograf 2019 jeszcze bardziej inteligentny

Wprowadzenie inteligentnych tachografów zostało już potwierdzone.

Jak jeździmy w Niemczech?

Przedstawiamy wyniki 2-tygodniowej kontroli funkcjonariuszy BAG oraz policji na mocno uczęszczanej Bundesautobahn 2 (A2).

Dzień Reformacji - zakaz jazdy samochodów ciężarowych

Państwa federalne, w których Dzień Reformacji jest związany z zakazem prowadzenia pojazdów to: Brandenburgia, Mecklenburg-Vorpommern, Saksonia, Saksonia-Anhalt i Turyngia.

Nowy odcinek S3 Legnica - Bolków

Już dziś, w godzinach południowych, ma zostać oddana do użytku droga ekspresowa S3 z Legnicy do Bolkowa. Jej długość wynosi 36 km.

Sprzęg sprzęgowi nie równy...

Do czasu wprowadzenie dyrektywy 94/20/WE podawano jedynie, jaką najcięższą przyczepę "pociągnie" dany sprzęg.

IVECO triumfuje w wyścigach samochodów ciężarowych

Jochen Hahn, prowadzący samochód IVECO Stralis, zapisał się w historii tych zawodów, zdobywając tytuł mistrzowski już po raz piąty.

Rozpoczynałem jako kierowca, dziś jestem mechanikiem

Truck Partner to należący do sieci Q-Service Truck warsztat specjalizujący się w naprawie samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i naczep.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL