WITD: Przemyt papierosów

WITD: Przemyt papierosów

W dniu 27.09.12r. o godzinie 22:20 został zatrzymany w miejscowości Boczów DK 92 do rutynowej kontroli drogowej samochód ciężarowy przewoźnika litewskiego.

Zatrzymania dokonali inspektorzy z Północno-Zachodniej Delegatury Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, z siedzibą w Gorzowie Wlkp., którzy kontrolowali pojazdy w ramach Systemu Elektronicznego Poboru Opłat. W toku kontroli kierujący zachowywał się niespokojnie i okazywał lekkie zdenerwowanie, okazał do kontroli miedzy innymi dokumenty przewozowe CMR z, których wynikało, że towar był doładowywany w czasie przejazdu z Litwy do Niemiec. Kierowca nie potrafił jasno sprecyzować konkretnie co przewozi i w jakiej ilości.

W trakcie oględzin przestrzeni ładunkowej ujawniono 8 palet euro jednakowo opakowanych w strecz i karton, oraz dwie palety wyglądające zupełnie inaczej. W związku z powyższym istniało uzasadnione podejrzenie, że pojazdem przemycane są najprawdopodobniej wyroby tytoniowe. Z uwagi na nocną porę oraz ujawnienie przemytu zakończono kontrolę i pozwolono kierującemu kontynuować jazdę podążając za nim w bezpiecznej odległości. Jednocześnie po zakończeniu kontroli porozumiano się z głównym dyżurnym Służby Celnej w celu przekazania informacji o zaistniałej sytuacji oraz zwrócono się o wsparcie przy powtórnym zatrzymaniu pojazdu na Przejściu Granicznym w Świecku. Z uwagi na brak w pobliżu patrolu Służby Celnej wsparcia udzieliła Straż Graniczna z placówki w Świecku. Po zatrzymaniu pojazdu poinformowano o zaistniałym zdarzeniu dyżurnego SKBEPO.

W trakcie powtórnych oględzin przestrzeni ładunkowej pojazdu w asyście funkcjonariuszy Straży Granicznej stwierdzono, że w ośmiu paletach znajdują się wyroby tytoniowe z uwagi na skalę przemytu poproszono dyżurnego SKBEPO o powiadomienie najbliższej jednostki Policji w celu udzielenia wsparcia. Pojazd kierującego oraz ładunek przekazano Służbie Celnej. Po oględzinach ładunku przez funkcjonariuszy SC i przeliczeniu stwierdzono, że pojazdem przemycano wyroby tytoniowe w ilości 4683 sztang. Dalsze czynności w sprawie będzie prowadzić Izba Celna Rzepin.


4trucks.pl / WITD Gorzów Wielkopolski

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL