Mercedes Tourismo w wojsku

Mercedes Tourismo w wojsku

27 autobusów Mercedes-Benz dla polskich żołnierzy

W dniu 24 września b.r. nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dostawę 27 autobusów Mercedes-Benz Tourismo, które zostały wybrane w ogłoszonym w czerwcu przetargu na dostawę autobusów turystycznych dla Wojska Polskiego.

Pojazdy zostaną wyprodukowane w jednej z najnowocześniejszych fabryk autobusów w Europie - w tureckiej fabryce Hosdere. Dostawa nastąpi do połowy grudnia 2012r, wtedy tez żołnierze-kierowcy zostaną przeszkoleni z obsługi i eksploatacji tych nowoczesnych autobusów.

Wszystkie autobusy o 4 gwiazdkowym standardzie wyposażenia będą wyprodukowane już, jako modele 2013 roku, posiadać będą m.in. systemy bezpieczeństwa ESP, ksenonowe reflektory czy klimatyzowaną kabinę sypialną kierowcy. Pojazdy dostarczone będą z pełną 3letnią gwarancją bez limitu kilometrów oraz pełnym, bezpłatnym 3letnim serwisem możliwym do zrealizowania w każdym autoryzowanym serwisie MB.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że armia polska wzbogaci się o 27 nowych, bardzo nowoczesnych autobusów - mówi Tomasz Talarek, dyrektor marki Mercedes-Benz w Polsce. - Tym bardziej jestem dumny, iż będą to właśnie pojazdy marki Mercedes-Benz - dodaje.

Mercedes-Benz od 2008 roku jest zdecydowanym liderem na rynku polskim w segmencie sprzedaży autobusów turystycznych. Warto dodać, iż w Wojsku Polskim są już 2 tego typu pojazdy tej marki. Również inne polskie służby pełniące misje społeczne mają w swoich flotach autobusy Mercedes-Benz, wśród nich wymienić można m.in. Państwową Straż Pożarną czy Ministerstwo Zdrowia a w Niemczech Policję oraz właśnie Siły Zbrojne Niemiec - Bundeswhere.


4trucks.pl / EvoBus Polska

Przeczytaj też:
Dostawcze Mercedesy mogą liczyć na wsparcie serwisów

We wszystkich europejskich krajach nieprzerwanie działają policja, straż pożarna, ambulanse, służby komunalne, usługi techniczne, logistyczne i dostawy towarów.

 

Elektryczne ciężarówki Mercedes już niedługo w seryjnej produkcji

Najpóźniej w roku 2039, Daimler Trucks & Buses, zamierza na rynkach w Europie, Japonii i krajach członkowskich NAFTA, sprzedawać już tylko takie samochody fabrycznie nowe, których eksploatacja  będzie miała neutralny bilans CO2.

 

20 Nowych Actrosów dla firmy transportowej MIRJAN

20 Nowych Actrosów zastąpi w jego taborze modele poprzedniej generacji.

 

MAN sierpniowym liderem samochodów ciężarowych

W sierpniu br. zarejestrowano 1532 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to mniej o 31,9% niż rok wcześniej. Był to już drugi miesiąc od początku 2019 roku ze spadkiem.

 

Jakie ciężarówki wybierali polscy przewoźnicy? Mercedes-Benz na prowadzeniu

Od początku roku przybyło 18 322 nowe pojazdy o DMC pow. 3,5t i jest to więcej o 11% niż w tym samym czasie ub.r.

 

Wzrost zatrudnienia w fabryce samochodów ciężarowych Daimler Trucks

Hossa zamówień nowych ciężarówek Daimler Trucks, przekłada się na zatrudnienie nowych pracowników.

 

Skradziony Mercedes-Benz Sprinter nie opuścił Polski

Nastąpiła identyfikacja samochodu po numerach części.

 

Mercedes-Benz eActros we flocie Dachser

 Zasięg elektrycznej ciężarówki to 200 km.

 

Złodziej paliwa z ciężarówek złapany

Kradzież paliwa to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL